TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

mLegitymacje dla uczniów i studentów
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.10.2019 10:30:53
mLegitymacje dla uczniów i studentów

Już ponad 2000 szkół korzysta z mLegitymacji - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Uczniowie z ponad dwóch tysięcy szkół korzystają już z mLegitymacji, czyli legitymacji szkolnej w telefonie - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

"Aby otrzymać mLegitymację, szkoła musi przystąpić do projektu. Nie trzeba za nic płacić, nie trzeba kupować nowego sprzętu. Wystarczy, że dyrektor szkoły lub wskazana przez niego osoba wypełnią krótki formularz, który znajduje się na stronie ose.gov.pl. Jest częścią aplikacji mObywatel " - napisano w komunikacie.

Kolejnym krokiem jest przekazanie przez szkołę danych potrzebnych do uruchomienia systemu. Po dokonaniu formalności upoważnione, wskazane przez szkołę osoby, otrzymają dostęp do portalu umożliwiającego wystawianie i obsługę mLegitymacji.

Cyfrowa moc

mLegitymacja to dokument o takiej samej mocy prawnej jak tradycyjna, papierowa legitymacja. Poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek. Uczniowie mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z "tradycyjnych" dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. Wydawanie mLegitymacji umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

W mLegitymacji zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowym jego odpowiedniku: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

"To bezpieczne, nowoczesne i bezpłatne narzędzie, które nie tylko ułatwia życie uczniom, ale podoba się też rodzicom. Rozwiązuje po prostu odwieczny rodzinny problem: mamo, tato – zapomniałem legitymacji. Mało który młody człowiek nie pamięta przecież o zabraniu telefonu komórkowego" – przekonuje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Techniczne wymagania

Uczniowie, aby korzystać z mLegitymacji, muszą posiadać smartfon z systemem Android (co najmniej wersja 6.0). mLegitymację można zainstalować nie tylko w telefonie dziecka, ale również w telefonie rodzica.

Ministerstwo cyfryzacji zapewnia, że mLegitymacja jest bezpieczna i trudna do podrobienia. Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).

Od tego roku akademickiego z mLegitymacji mogą korzystać także studenci. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ulga
kontroler

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....