TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pop. Up, czyli o zintegrowanym transporcie
SOLSKI COMMUNICATIONS Agata Grzeszkiewicz, TL, TransInfo - Opublikowano: 09.03.2017 10:16:22
Pop. Up, czyli o zintegrowanym transporcie

Branża lotnicza i motoryzacyjna łączą siły, aby opracować wspólną wizję multimodalnego, w pełni elektrycznego transportu miejskiego.

Transport miejski przechodzi w trzeci wymiar, wykorzystanie nieba nad miastami pomoże rozładować wzmożony ruch na drogach i ograniczyć emisje.

Modularna koncepcja przewiduje kapsułę, która łączy się z modułem naziemnym lub powietrznym i może być zintegrowana z innymi środkami transportu.

Platforma sztucznej inteligencji będzie zarządzać przejazdami, oferując pasażerom wiele zoptymalizowanych opcji transportu uwzględniających ich preferencje.

Pasażerowie będą obsługiwać multimodalny system transportu za pomocą prostej aplikacji

Pasażerowie mogą zrelaksować się i cieszyć podróżą dzięki systemowi transportu naziemnego i powietrznego z automatycznym pilotem.

Podczas LXXXVII targów Geneva International Motor Show Italdesign i Airbus przedstawiły koncepcję Pop.Up, pierwszego modularnego, w pełni elektrycznego, bezemisyjnego systemu transportowego, który ma ograniczyć wzmożony ruch na drogach w zatłoczonych megamiastach. Pop.Up to wizja transportu multimodalnego, który w pełni wykorzystuje zarówno przestrzeń naziemną jak i powietrzną.

Ta koncepcja jest wynikiem wspólnej refleksji Italdesigna i Airbusa nad kwestią poruszania się w przestrzeni miejskiej, jednym z najbardziej palących problemów mieszkańców megamiast na całym świecie. Ponieważ zatłoczenie na drogach ma znacznie nasilić się do 2030 r., firmy postanowiły połączyć swoją wiedzę inżynierską i znaleźć sposób na stworzenie zrównoważonego, modularnego i multimodalnego systemu transportu miejskiego. Tak powstała koncepcja Pop.Up.

System Pop.Up składa się z trzech warstw:

-   platforma sztucznej inteligencji, która na podstawie wiedzy o użytkownikach zarządza podróżą, oferując alternatywne scenariusze użycia i zapewniając bezproblemowy dojazd do celu;

-   pojazd w kształcie kapsuły pasażerskiej, który może łączyć się z dwoma różnymi i niezależnymi napędzanymi elektrycznie modułami (modułem naziemnym i modułem napowietrznym). Kapsuła Pop.Up może też integrować się z innymi środkami transportu publicznego (na przykład koleją lub systemem hyperloop);

-   moduł interfejsu, który utrzymuje dialog z użytkownikami w środowisku wirtualnym.

Pop.Up oszczędza czas, oferując pasażerom elastyczny, współdzielony, adaptowalny sposób poruszania się po miastach ? nową koncepcję systemu transportowego skupionego na użytkowniku.

Pojazd Pop.Up łączy elastyczność małego, dwumiejscowego samochodu ze swobodą i szybkością samolotu pionowego startu i lądowania (VTOL), tworząc pomost między światami motoryzacji i lotnictwa.

Zasada działania Pop.Up jest prosta: pasażerowie planują podróż i rezerwują miejsce za pomocą aplikacji. System automatycznie podpowiada najlepsze rozwiązanie ? na podstawie wiedzy o użytkownikach, zależności czasowych, natężenia ruchu, kosztów, wymagań w zakresie wspólnych przejazdów ? dołączając kapsułę pasażerską do modułu powietrznego lub naziemnego albo do innego środka transportu i uwzględniając preferencje oraz potrzeby pasażerów.

Kluczowym elementem projektu jest kapsuła pasażerska. Ten samonośny kokon z włókna węglowego ma 2,6 m długości, 1,4 m wysokości i 1,5 m szerokości. Kapsiła zmienia się w miejski samochód, po prosty łącząc się z modułem naziemnym, który ma podwozie z włókna węglowego i jest zasilany akumulatorowo.

Podczas podróży przez zatłoczone miasto kapsuła odłącza się od modułu naziemnego i jest przenoszona przez moduł powietrzny o wymiarach 5 x 4,4 m napędzany ośmioma przeciwbieżnymi wirnikami. W takiej konfiguracji Pop.Up staje się samolotem miejskim z automatycznym pilotem i może efektywnie przemieścić się między punktami A i B, unikając korków drogowych.

Kiedy pasażerowie dotrą do celu, moduły powietrzne i naziemne wraz z kapsułą autonomicznie wracają do specjalnych stacji ładowania, gdzie czekają na następnych klientów.

Dzięki możliwości łączenia kapsuły z innymi środkami transportu publicznego podróż systemem Pop.Up przebiega bezproblemowo. Użytkownik cały czas pozostaje w tej samej kapsule, więc nie martwi się o przesiadki i może cieszyć się całą podróżą dzięki interakcjom czasu rzeczywistego miedzy kapsułą a otaczającym ją środowiskiem i społecznościami miejskimi.

Airbus wykorzystuje swoją wiedzę, aby opracować przełomowe koncepcje, które przyczynią się do złagodzenia narastającego zatłoczenia w miastach. "Dodanie trzeciego wymiaru do multimodalnych sieci transportowych z pewnością podniesie jakość życia i usprawni sposób, w jaki przemieszczamy się z punktu A do B ? powiedział Mathias Thomsen, dyrektor generalny ds. miejskiej mobilności powietrznej w firmie Airbus, podczas prezentacji projektu. ? Skuteczne projektowanie i wdrażanie rozwiązań, które będą działać zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, wymaga współpracy między sektorem lotniczym a motoryzacyjnym, a także lokalnymi organami rządowymi odpowiedzialnymi za infrastrukturę oraz ramy regulacyjne. Firma Italdesign, która ma potwierdzone osiągnięcia w dziedzinie projektowania wyjątkowych pojazdów, była dla nas naturalnym partnerem w tym unikatowym projekcie koncepcyjnym".

"Italdesign to firma usługowa założona w celu dostarczania rozwiązań i usług związanych z mobilnością zainteresowanym firmom na całym świecie. Szukanie przyszłych rozwiązań to część naszego DNA ? powiedział dyrektor generalny Italdesign, Jörg Astalosch. ? Dziś samochody stanowią część znacznie szerszego ekosystemu: jeśli chcesz zaprojektować miejski pojazd przyszłości, tradycyjny samochód nie może być jedynym rozwiązaniem dla megamiast; trzeba myśleć o zrównoważonej i inteligentnej infrastrukturze, aplikacjach, integracji, systemach zasilania, planowaniu miejskim, aspektach społecznych itd.  W ciągu następnych kilku lat transport naziemny osiągnie następny poziom rozwoju; stanie się nie tylko współdzielony, połączony siecią i autonomiczny, ale również multimodalny i przejdzie w trzeci wymiar. Airbus, lider branży lotniczo-kosmicznej, jest dla nas idealnym partnerem, który podziela naszą wizję przyszłości megamiast i pracuje nad stworzeniem zrównoważonego, multimodalnego systemu transportu miejskiego".

Italdesign to firma usługowa, która specjalizuje się w projektowaniu, inżynierii i produkcji na rzecz branży transportowej, łącznie z końcowymi testami, homologacją typu, uruchamianiem produkcji i projektowaniem kompletnych modeli biznesowych. Firma z siedzibą w Moncalieri obecnie dysponuje zakładami o powierzchni ponad 50000 ?, kampusem projektowo-inżynieryjnym oraz centrum rozwoju i prototypowania. Ma 1000 pracowników we Włoszech, Hiszpanii i innych krajach. Italdesign oferuje swoje usługi wszystkim zainteresowanym firmom na całym świecie. W 2017 r. firma stworzyła dodatkową jednostkę biznesową, która zajmuje się projektowaniem i produkcją ultralimitowanych serii pojazdów dla konstruktorów motoryzacyjnych z całego świata. W 2016 i 2017 r. firma otrzymała włoski certyfikat najlepszego pracodawcy.

Koncern Airbus jest liderem w dziedzinie  aeronautyki, przestrzeni kosmicznej i pokrewnych. W 2016 r. Airbus wygenerował przychody w wysokości 67 mld € i zatrudniał ok. 136000 pracowników. Airbus oferuje rodzinę samolotów pasażerskich obejmującą modele o pojemności od 100 do 600 miejsc. Airbus jest także dostawcą samolotów do tankowania powietrznego, samolotów bojowych, transportowych i do misji specjalnych, a ponadto liderem w Europie, i drugim na świecie koncernem  specjalizującym się w technologiach kosmicznych. Airbus jest także dostawcą helikopterów do celów cywilnych i wojskowych.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
integracja
Airbus
Italdesgin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....