TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

#siężyje komunikacyjnie w Gdyni
UM GDYNIA Marta Jaszczerska, TL, TransInfo - Opublikowano: 05.05.2017 12:23:01
Gdynianie zadowoleni z komunikacji w mieście? / fot. Dorota Nelke

Czy w Gdyni z łatwością można dojechać do pracy, szkoły czy po prostu na zakupy? Okazuje się, że tak. Gdynia znalazła się na wysokim miejscu w rankingu dotyczącym transportu w mieście.

Największy w Polsce serwis ogłoszeń nieruchomości online Otodom we współpracy z OLX i PBS stworzył cykl raportów #siężyje, w których przedstawia poziom zadowolenia z życia mieszkańców różnych zakątków Polski. Tym razem raport dotyczy "łatwych dojazdów". Wyniki badania podzielone zostały na kategorie, w zależności od wielkości miasta. W zestawieniu miast dużych (od 50 do 300 tysięcy) Gdynia zajęła drugie miejsce z wynikiem 6,08 punktów na 7 możliwych, plasując się zaraz za Tychami, które zdobyły 6,09 punktów. Na trzecim miejscu natomiast znalazł się Chorzów.

Z czego zadowoleni są mieszkańcy Gdyni? Dostępność, punktualność oraz częstotliwość kursowania, a także nowoczesny i ekologiczny tabor - to najważniejsze cechy dobrego transportu w mieście.

Stale zwiększana jest liczba autobusów zasilanych CNG, a także nowoczesnych trolejbusów wyposażonych w baterie litowojonowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojazdy gdyńskiej komunikacji miejskiej mogą docierać w te rejony, gdzie nie ma trakcji elektrycznej. Energia zgromadzona w akumulatorach pozwala bowiem na przejechanie nawet 20 kilometrów – opowiada Sebastian Drausal, rzecznik miasta.

Udogodnieniem dla podróżujących są także buspasy, których w Gdyni przybywa, a także projekt węzłów przesiadkowych, mających ułatwić podróż pasażerom korzystającym z własnego samochodu i po przesiadce kontynuującym podróż autobusem, trolejbusem, Szybką Koleją Miejską lub Pomorską Koleją Metropolitalną.

Ważnym elementem poprawiającym jakość podróżowania komunikacji miejskiej jest uruchomienie wspólnego trójmiejskiego systemu sterowania ruchem TRISTAR. Jedną z jego funkcji jest dynamiczna informacja o rozkładzie jazdy. Dane są w czasie rzeczywistym wyświetlane pasażerom na tablicach znajdujących się na przystankach komunikacji. W metropolii trwają także zaawansowane prace nad stworzeniem ujednoliconego systemu biletowego, czyli tak zwanego biletu metropolitalnego – zgodnie z podpisanym przez władze Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz województwa porozumieniem, ma on zacząć obowiązywać najdalej za trzy lata – dodaje Drausal.

Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu i październiku 2016 roku metodą wywiadów internetowych na reprezentatywnej grupie 140 tys. respondentów. Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: "Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły" i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało "zupełnie się nie zgadzam", a 7 "w pełni się zgadzam". Okazuje się, że poziom zadowolenia Polaków kształtuje się na poziomie 5,2 punktów na 7 możliwych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ranking
ZTM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....