TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

#siężyje komunikacyjnie w Katowicach
OTODOM. TL, TransInfo - Opublikowano: 20.04.2017 13:05:16
Katowice, niekończąca się historia (fot. mat. pras.)

Serwis Otodom zbadał 140 tys. Polaków i Polek, czy są zadowoleni z tego jak im się żyje w swojej miejscowości, co sądzą o poziomie bezpieczeństwa w ich okolicy, czy są zadowoleni z poziomu funkcjonowania infrastruktury, czy oceniają pozytywnie organizację komunikacji. Nas oczywiście interesuje głównie to ostatnie. Przedstawiamy trzy miasta, które wypadły najlepiej. Na początek - Katowice i GOP.

Duże aglomeracje ? pod lupę wzięto 10 największych miast w Polsce wg GUS ? zanotowały dobre wyniki, pomimo ogólnego przeświadczenia że poruszanie się po nich nie jest najłatwiejsze. Na czele zestawienia wysunęły się Katowice z wynikiem 5,96.

Paweł Wyszomirski z Katowickiej Fundacji Napraw Sobie Miasto nie jest zaskoczony tak dobrym wynikiem swojego miasta: Pozycja Katowic, jako lidera oczywiście nie dziwi chyba nikogo kto mieszka lub odwiedza często to miasto. Przez ostatnie 20 lat zainwestowano tutaj w drogi kilka miliardów złotych z budżetu miejskiego, wojewódzkiego i krajowego. Poprawa jakości transportu w Katowicach to jego zrównoważenie. Nie od dziś wiadomo, że ruch samochodowy na ulicach generują nowe drogi, a nie na odwrót. Kolejne miliardy złotych, według mnie, nie poprawią sytuacji. Poza rozwojem transportu rowerowego, jako alternatywy dla podróży do 5 km, warto inwestować w transport publiczny. Na Śląsku sieć kolejowa ma najgęściej rozlokowane stacje w całej Polsce. Wykorzystanie kolei, jako dodatkowego środka lokomocji poza autobusem i tramwajem, to rozwiązanie mogące zastąpić metro. Niestety wymagałoby ono nie tylko współpracy na poziomie całej metropolii, ale i spółek kolejowych. Warto jednak czasem pomarzyć o takich rozwiązaniach.

Gdy weźmiemy pod uwagę pierwszą dziesiątkę miejscowości zestawionych zbiorczo ? największych miast w Polsce i miast od 50 tys. do 300 tys. mieszkańców ? okazuje się, że znalazło się w niej aż pięć miejscowości z województwa śląskiego ? pierwsze Tychy z wynikiem 6,09, trzeci Chorzów (6), czwarte Katowice (5,96), piąte Piekary Śląskie (5,96) i szósta Ruda Śląska(5,95). Ten wynik nie dziwi Agnieszki Puchalskiej z PBS. Ze 100 największych miast w Polsce jedynie w trzech mieszkańcy ocenili komunikację poniżej średniej krajowej (wynoszącej 5,2 na skali 1-7). Na wyróżnienie zasługuje obszar Górnego Śląska - aż 4 miasta z tego obszaru (Chorzów, Katowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska) znalazły się w pierwszej dziesiątce miast ocenionych najlepiej pod względem komunikacji. Być może na tak wysoką ocenę wpływa fakt, że miasta Górnego Śląska połączone są jedną siecią komunikacji miejskiej, zrzeszającą obecnie około 30 gmin ? komentuje Puchalska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ranking
KZK GOP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....