TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

#siężyje komunikacyjnie w Szczecinie
OTODOM. TL, TransInfo - Opublikowano: 20.04.2017 15:55:58
Szczecin planuje przedłużenie SST

Serwis Otodom zbadał 140 tys. Polaków i Polek, czy są zadowoleni z tego jak im się żyje w swojej miejscowości, co sądzą o poziomie bezpieczeństwa w ich okolicy, czy są zadowoleni z poziomu funkcjonowania infrastruktury, czy oceniają pozytywnie organizację komunikacji. Nas oczywiście interesuje głównie to ostatnie. Przedstawiamy trzy wielkie miasta, które wypadły najlepiej. Spośród nich ostatnie miejsce na podium zajął Szczecin.

Duże aglomeracje ? pod lupę wzięto 10 największych miast w Polsce wg GUS ? zanotowały dobre wyniki, pomimo ogólnego przeświadczenia że poruszanie się po nich nie jest najłatwiejsze. Na czele zestawienia wysunęły się Katowice z wynikiem 5,96. Na podium znalazł się również Szczecin z wynikiem 5,86.

Buspasy, różne rodzaje przystanków, śluza dla tramwajów, PAT-y ? to są sposoby na zmniejszenie opóźnień w komunikacji miejskiej w tym mieście. W 2016 r. wyremontowano w ramach bieżącego utrzymania prawie 240 tysięcy metrów kwadratowych dróg i chodników. Jest to powierzchnia zbliżona do 33 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Hanna Pieczyńska z ZDTiM Szczecin nie kryjąc satysfakcji z dobrego wyniku swojego miasta wylicza, co wpłynęło na tak wysoki poziom zadowolenia mieszkańców z oferowanej im przez miasto komunikacji i sposobu dotarcia do celu. Ubiegły rok był pełen nowości dla mieszkańców naszego miasta. Wiele zmian zaszło właśnie na wniosek podróżujących komunikacją miejską. Aby poprawić komfort podróżnych metamorfozę przeszły niektóre przystanki. W około 100 wybranych miejscach zniknęły słupy, do których przytwierdzone były kosze i rozkłady jazdy. Wszystkie informacje dla pasażerów pojawiły się w eleganckich gablotach na wiatach. Kosze natomiast zostały zamontowane obok. Dzięki temu więcej miejsca zrobiło się dla osób oczekujących na transport, wygodniejsze jest także wsiadanie i wysiadanie z pojazdów. Z roku na rok rośnie także ilość wiat na przystankach ? mówi Pieczyńska. Co więcej, miasto wyszło z pionierską w skali kraju inicjatywą Transportu na Żądanie, która ma umożliwić mieszkańcom peryferyjnych dzielnic dotarcie do punktu docelowego.

Transport na Żądanie to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej, która działa od maja ubiegłego roku. Mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych ? Pętli Podjuchy. Pasażerowie po skontaktowaniu się z dyspozytorem zamawiają na konkretną godzinę autobus, który później dowozi ich na pętlę lub na wybrany przystanek. Pojazd zabiera jednorazowo 20 os., a o godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu jest różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inna ? opowiada Pieczyńska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ranking
ZDiTM Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....