TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

119 mlz zł na świętokrzyskie projekty komunikacyjne
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 29.06.2018 18:51:45
119 mlz zł na świętokrzyskie projekty komunikacyjne (foto: UMWŚ)

Ponad 119 mln zł otrzymają świętokrzyskie samorządy na zadania związane z poprawą komunikacji miejskiej. Nowy wiadukt w Skarżysku, centra komunikacyjne w Jędrzejowie i Końskich – to tylko niektóre inwestycje, które otrzymają dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zarząd województwa świętokrzyskiego rozstrzygnął dwa konkursy w ramach działania "Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimedialnej mobilności miejskiej". Jak poinformowała w przesłanym w piątek PAP komunikacie rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Iwona Sinkiewicz-Potaczała, dziewięć wybranych projektów otrzyma w sumie ponad 119 mln zł dofinansowania z UE. Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę komunikacji publicznej w miastach regionu.

W ramach pierwszego z konkursów samorządy mogły ubiegać się o dotacje na projekty związane z budową i przebudową infrastruktury transportu publicznego, m.in. przebudową sieci komunikacyjnych, zakupem taboru, systemów poboru opłat czy monitorowania kursów, jak również zadania dotyczące budowy ścieżek rowerowych i pieszych. Na konkurs wpłynęło osiem projektów, z których siedem przeszło pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną oraz uzyskało wymaganą liczbę punktów.

Gmina Skarżysko–Kamienna na budowę zintegrowanego systemu komunikacyjnego, w ramach którego w mieście powstanie m.in. nowy wiadukt, otrzyma ponad 36 mln zł, a całkowita wartość inwestycji wyniesie 44,5 mln zł. W Jędrzejowie przy współudziale unijnych pieniędzy powstanie centrum komunikacyjne wraz z systemem informacji dla pasażerów. Koszt całej inwestycji przekroczy 5 mln zł, z czego blisko 4,4 mln zł to środki z UE.

Miasto Sandomierz zakupi niskoemisyjny tabor autobusowy za 14,5 mln zł (10,8 mln zł – dofinansowanie z RPO). Gmina Starachowice na modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego otrzyma blisko 27,5 mln zł, a wartość całego projektu to 35,4 mln zł. Pomyślnie przeszedł także weryfikację projekt gminy Końskie dotyczący budowy centrum komunikacyjnego. Koszt inwestycji wyniesie 8,3 mln zł, z czego 7 mln zł to unijne dofinansowanie.

Busko-Zdrój i Chęciny na budowę ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą otrzymały w sumie blisko 11 mln zł (całkowita wartość obu inwestycji przekroczy 18 mln zł).

Drugi z rozstrzygniętych konkursów był dedykowany Starachowicom, Ostrowcowi Świętokrzyskiemu i Skarżysku–Kamiennej - miastom z północy regionu, tracącym funkcje społeczno–gospodarcze.

W ramach tego konkursu wpłynęły dwa projekty i oba otrzymały unijne dofinansowanie. Ostrowiec Świętokrzyski będzie realizował projekt "Ekologiczny transport miejski", którego koszt wyniesie 25,3 mln zł, z czego 17,2 mln zł to środki unijne. W Starachowicach wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Miasto przeznaczy na ten cel 5,4 mln zł (4,9 mln zł to dofinansowanie z UE).

W ramach obu konkursów, których celem jest poprawa publicznych systemów komunikacyjnych w miastach regionu świętokrzyskiego, zarząd województwa przekaże prawie 119,5 miliona złotych unijnych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Całkowita wartość inwestycji wyniesie prawie 160 milionów złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
świętokrzyskie
centrum przesiadkowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....