TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

500 uczniów uczestniczyło w Akademii Mobilności ZIKiT
ZIKIT TransInfo.pl - Opublikowano: 22.06.2018 12:10:15
500 uczniów uczestniczyło w Akademii Mobilności ZIKiT

Kraków prowadzi bezpłatne spotkania dla uczniów szkół podstawowych, pod nazwą Akademia Młodego Krakowianina. Ze względu na cele akcji jakimi są edukacja ekologiczna czy bezpieczne poruszenie się po mieście, lekcje organizowane są w różnych jednostkach miejskich.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu aktywnie włącza się w realizację tego projektu, organizując u siebie Akademię Mobilności ZIKiT. W trakcie spotkań edukuje najmłodszych w zakresie korzystania ze środków komunikacji miejskiej, czy bezpiecznego i samodzielnego poruszania się po mieście. Projekt realizuje wspólnie z Partnerami: firmą Mobilis oraz kontrolerami z firmy Renoma.

W ramach tej edycji (rok szkolny 2017/2018) jednostkę odwiedzili uczniowie z 22 klas krakowskich szkół podstawowych. W lekcjach mobilności uczestniczyło blisko 500 uczniów wraz z opiekunami.

Uczniowie przyjeżdżali do siedziby jednostki autobusem miejskim, dzięki uprzejmości firmy Mobilis. W trakcie jazdy autobusem poznawały najważniejsze zasady związane z podróżą w Komunikacji Miejskiej. Miały możliwość spotkania i rozmowy ze specjalnie zaproszonymi umundurowanymi kontrolerami biletów (firma Renoma).

Zaraz po wejściu do autobusu dzieci otrzymywały bilety do skasowania, po zajęciu miejsc umundurowani kontrolerzy rozpoczynali rutynową "kontrolę biletów". W trakcie "kontroli" wychodziły różne błędy związane np. z niewłaściwie skasowanym biletem. Dzieci zadawały pytania, a my staraliśmy się udzielić odpowiedzi. Tym samym najmłodsi już w trakcie podróży zdobywali wiedzę, w jaki sposób bezpiecznie i wygodnie podróżować komunikacją miejska, jakich zasad zachowania należy przestrzegać w tramwajach i autobusach, co kryje się za pojęciem mobilność aktywna, a także co składa się na infrastrukturę rowerową i jak ważnymi uczestnikami ruchu są piesi.

W trakcie takiej bezpośredniej wizyty dzieci mogą otrzymać odpowiedź na wszystkie nurtujące ich pytania. A bywało ich naprawdę sporo. Cieszymy się, że zarówno ze strony nauczycieli jak i samych uczniów organizowane lekcje mobilności odbierane są bardzo pozytywnie – powiedział Łukasz Franek, Zastępca Dyrektora ds. Transportu w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Po dotarciu do jednostki dzieci miały możliwość zajrzeć do najważniejszego miejsca ZIKiT – Centrum Sterowania Ruchem. A tam miały niepowtarzalną okazję, na żywo śledzić lokalizację tramwajów, czy też podglądnąć ruch w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, a także rozlokowanie i obsługę ponad 300 kamer nad skrzyżowaniami. W trakcie wizyty dzieci mogły obejrzeć krótki filmik zwracający uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W trakcie spotkania zawsze przekazywana jest uczniom istotna informacja – dzieci w Krakowie w roku szkolnym mogą podróżować bezpłatnie! Ważne tylko, aby mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Nauczyciele krakowskich szkół każdorazowo podkreślają, że projekt wart jest kontynuacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
bezpieczeństwo
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....