TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

888 biletów z DiscoverEU trafi do Polski
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 14.01.2019 17:45:41
888 biletów z DiscoverEU trafi do Polski

KE ogłosiła w poniedziałek wynik drugiej tury konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi ludzie w wieku 18 lat mogli ubiegać się o darmowy bilet na podróż po Europie.

Na wyprawę latem chętnych było prawie 80 tys. osób; bilety dostanie 14,5 tys. z nich. Uczestnicy będą mogli podróżować przez 30 dni w okresie od 15 kwietnia do 31 października 2019 r. 14 536 młodych Europejczyków zostało wybranych na podstawie kryteriów kwalifikacji i z uwzględnieniem liczby biletów przyznanych poszczególnym państwom członkowskim UE. Do Polski trafi dzięki temu 888 biletów.

"Wspaniale jest widzieć, jak młodzi Europejczycy wykorzystują DiscoverEU, by poznać swój kontynent. W sumie w dwóch rundach, które odbyły się w 2018 r., zgłosiło się prawie 180 tys. młodych ludzi z całej Europy, a dzięki tej inicjatywie już około 30 tys. młodych ludzi będzie miało okazję zapoznać się z europejskimi kulturami i tradycjami oraz nawiązać kontakty z innymi podróżnymi i z odwiedzanymi społecznościami" - zauważył cytowany w komunikacie Komisji Europejskiej unijny komisarz odpowiedzialny za edukację, kulturę, młodzież i sport Tibor Navracsics.

KE zapowiedziała, że skontaktuje się teraz ze zwycięzcami drugiej rundy, aby mogli już zacząć rezerwować bilety. Uczestnicy będą mogli podróżować w pojedynkę lub w grupie do pięciu osób. Większość z nich będzie podróżować koleją, a w wyjątkowych przypadkach będzie możliwość skorzystania z innych środków transportu.

Wraz z biletem DiscoverEU przed wyjazdem młodzi ludzie otrzymają wskazówki oraz będą mieć możliwość kontaktowania się z sobą poprzez media społecznościowe. Będą również informowani o przyznanych im specjalnych udogodnieniach, na przykład obniżkach cen biletów do muzeów lub obiektów kulturalnych, możliwości udziału w szkoleniach lub imprezach powitalnych organizowanych przez mieszkańców odwiedzanych miast.

Celem programu jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu, poznawania nowych ludzi, uczenia się od innych kultur oraz - jak to ujmuje KE - poczucia, co to znaczy być Europejczykiem.

Na 2019 r. Parlament Europejski zatwierdził kwotę 16 mln euro inicjatywę DiscoverEU. KE planuje rozpocząć kolejną rundę zgłoszeń latem. Na Europejskim Portalu Młodzieżowym zostaną ogłoszone konkretne daty i dalsze informacje.

W maju 2018 r. Komisja zaproponowała 700 mln na rzecz DiscoverEU w ramach przyszłego programu Erasmus+ w kontekście kolejnego budżetu długoterminowego UE na lata 2021-2027. Jeżeli Parlament Europejski i Rada wyrażą na to zgodę, w okresie tych siedmiu lat taką podróż będzie mogło odbyć dodatkowe 1,5 mln osiemnastolatków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Unia Eurpejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....