TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Aktualizacja Planu Transportowego Lublina
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 11.02.2016 21:21:09
Pętla Felin (fot. UM Lublin)

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, przedstawia do konsultacji projekt aktualizacji ?Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Gminy Lublin i gmin sąsiadujących, z którymi Gmina Lublin zawarła porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego?.

Opracowanie Planu Zrównoważonego Rozwoju Transportu Zbiorowego (Planu Transportowego) i jego aktualizacja wynikają z ustawy o publicznym transporcie zbiorowym i są obowiązkami właściwego organizatora publicznego transportu zbiorowego w przypadku planowanego organizowania przewozów o charakterze użyteczności publicznej.

Aktualizacja Planu Transportowego skierowana do konsultacji społecznych, zawiera zmianę treści Planu przyjętych Uchwałą Rady Miasta w 2013 r. Z uwagi na zmieniające się uwarunkowania i czynniki mające wpływ na organizowanie i funkcjonowanie komunikacji miejskiej konieczna była modyfikacja części zapisów.

Aktualizacja Planu Transportowego ma na celu:

? uwzględnienie zmian w zakresie inwestycji infrastrukturalnych i taborowych, planowanych w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 ? 2020.

? uwzględnienie w charakterystyce planowanej sieci komunikacyjnej aspektu rozszerzenia oferty przewozowej w gminach sąsiadujących, z którymi Gmina Lublin zawarła porozumienie oraz w gminach należących do Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

? wydłużenie okresu planowania i realizacji przewozów o charakterze użyteczności publicznej do 2030 roku. Zmiana ta przyczyni się do zwiększenia okresów amortyzacji taboru używanego do realizacji usługi (koszty zakupu taboru stanowią główny koszt wykonania usługi), a tym samym obniży koszty usługi ponoszone przez Gminę (niższa stawka za wozokilometr oferowana przez wykonawcę).

? uwzględnienie nowych dokumentów strategicznych Gminy Lublin, w szczególności: Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Lublin stanowiącego załącznik do uchwały nr 360/XIII/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 23 grudnia 2015 r. oraz Planu Zrównoważonej Mobilności w Lublinie (2015 r.).

Aktualizacja Planu Transportowego dostępna jest pod poniższym linkiem oraz w Biurze Obsługi Klienta ZTM w Lublinie przy al. Kraśnickiej 25.

Uwagi i opinie dotyczące projektu aktualizacji Planu Transportowego prosimy przesyłać na adres: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, al. Kraśnicka 25, 20-718 Lublin lub drogą elektroniczną na e-mail: ztm@ztm.lublin.eu do dnia 3 marca br.

Ostateczna wersja aktualizacji Planu Transportowego uwzględniająca zmiany po konsultacjach oraz uzgodnienia z właściwymi organami sąsiednich gmin, zostanie przedstawiona jako projekt uchwały, pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
ZTM Lublin
plan transportowy
konsultacje społęczne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....