TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Aleja Niepodległości w Szczecinie otwarta
ZDITM SZCZECIN - Opublikowano: 27.11.2015 15:20:59
Aleja Niepodległości w Szczecinie otwarta

Kierowcy mogą korzystać z jezdni al. Niepodległości na odcinku od Bramy Portowej do Placu Żołnierza Polskiego.

W czwartek 26 listopada po godz. 20 wykonawca prac firma Energopol Szczecin udostępnił wyremontowaną aleję kierowcom zezwalając na przejazd przez plac budowy. W al. Niepodległości w dalszym ciągu prowadzone są prace na chodniku i poboczach.

Kierowcy mogą poruszać się trzema pasami ruchu a wjazd w al. Niepodległości odbywa się zarówno od strony ul. 3 Maja, ul. Wyszyńskiego i Placu Zwycięstwa.

Energopol Szczecin rozpoczął prace wiosną tego roku po zakończeniu modernizacji węzła cieplnego wykonywanej na zlecenie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

W ramach prac prowadzonych na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Energopol Szczecin przesunął jezdnię w kierunku torowiska tramwajowego pozostawiając do dyspozycji trzy pasy ruchu o szerokości 3 m.

Wykonywane są także miejsca parkingowe dostępne bez konieczności przechodzenia przez pasy ruchu Miejsca do skośnego parkowania dostępne będą w zatoce postojowej o szerokości 5,1 m. W rejonie przejścia dla pieszych na wysokości ul. Bogurodzicy po zakończeniu prac udostępnione zostaną wykonane miejsca postojowe dla motocykli oraz rowerów.

Na odcinku od Bramy Portowej do Placu Żołnierza Polskiego wykonana została droga rowerowa o szerokości 2 m. Dodatkowo drogi dla rowerów wykonane są także po północnej stronie ul. Wyszyńskiego pomiędzy Bramą Portową a skrzyżowaniem z ul. Tkacką. Od strony placu Żołnierza Polskiego droga dla rowerów została połączona z istniejącymi drogami rowerowymi.

Po zakończeniu prac piesi będą mieli do dyspozycji ciągi o szerokości 6, 5 m. Nawierzchnia chodnika została ujednolicona zarówno w al. Niepodległości, jak i wzdłuż ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Tkacką oraz na placu Żołnierza Polskiego do skrzyżowania z ul. Tkacką.

Tuż za zjazdem z Bramy Portowej wykonywany jest przystanek autobusowy o długości 40 m. Będzie on wykorzystywany jako przystanek rezerwowy.

Projekt przewidywał także zagospodarowanie zieleni. Posadzone zostały drzewa liściaste, krzewy, byliny oraz kwiaty.

Wartość umowy z wykonawcą to kwota 5 548 631, 87 zł brutto.

W związku z udostepnieniem al. Niepodległości od 1 grudnia na stałą trasę wrócą tramwaje linii 3, które na trasie Pomorzany - Las Arkoński (oraz w kierunku przeciwnym) kursować będą stałą trasą przez ul. Dworcową i Nową z pominięciem ul. Wyszyńskiego. Na stałą trasę powróci także autobus linii 62, który jadąc w kierunku Placu Zwycięstwa kursuje przez ul. Krzywoustego. Od 1 grudnia autobusy pojadą ul. Łokietka.

Ze względu na trwającą modernizację Dworca Głównego autobusy linii 87 nadal będą kursować na trasie Podbórz - Dworzec Główny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
ZDiTM Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....