TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Białystok z transportem dla niepełnosprawnych
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.03.2019 13:00:20
Białystok z transportem dla niepołnosprawnych

W Białymstoku uruchomiono nowoczesny system do zamawiania przewozu osób z niepełnosprawnościami - dofinansowany z Programu Polska Wschodnia.

To kolejne, z licznych ułatwień, jakie czekają na pasażerów w inwestycjach w transport miejski w Polsce Wschodniej.

-"W inwestycjach wspieranych ze środków Unii Europejskiej idea dostępności przestrzeni publicznej dla wszystkich istnieje od zawsze. Nie inaczej jest w projektach obecnie realizowanych w Polsce Wschodniej. Chcemy, aby z transportu miejskiego, drogowego, czy kolejowego mogli korzystać wszyscy, bez względu na trwałe lub czasowe ograniczenia możliwości ruchowych czy percepcji" – mówi Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Białostocki system to rozwiązanie innowacyjne. Choć usługa przewozu osób z niepełnosprawnościami "od drzwi do drzwi" istniała w mieście już wcześniej, teraz korzystanie z niej jest łatwiejsze i jeszcze bardziej dostępne dla pasażerów.

Jak to działa?

System zamawiania przewozu osób z niepełnosprawnościami obejmuje stronę internetową www.mikrobusy.bialystok.pl i mobilną aplikację. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na zamówienie transportu z dowolnego urządzenia – ważne, aby miało ono dostęp do internetu. Zalogowany użytkownik widzi na stronie dostępność mikrobusów danego dnia. Wybiera na mapie miejsce skąd zostanie odebrany i dokąd będzie jechał. Wskazuje, czy będzie podróżował samodzielnie, czy w większej grupie osób.

Dane trafiają do dyspozytora Białostockiej Komunikacji Miejskiej, który zamówienie sprawdza i ostatecznie zatwierdza, aby mogło ono następnie trafić na tablet konkretnego kierowcy w konkretnym busie. Kiedy bus znajdzie się w pobliżu miejsca "odbioru" zamawiającego, ten otrzyma powiadamiającego SMS-a. Dzięki temu nie musi oczekiwać na pojazd na zewnątrz budynku. Aplikacja umożliwia również podgląd aktualnej pozycji zamówionego mikrobusu i kontakt z kierowcą.

W dni robocze realizowanych jest ok. 180 kursów. Mikrobusy jeżdżą od godzin porannych do późnego wieczora. Do korzystania z przewozów w pierwszej kolejności uprawnione są osoby z niepełnosprawnością kończyn dolnych, w szczególności poruszające się na wózku inwalidzkim. Mogą jednak z nich korzystać również osoby z innymi typami niepełnosprawności.

Inwestycje w transport

Wprowadzona w Białymstoku aplikacja jest jednym z elementów realizowanego przez miasto projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej", współfinansowanego ze środków Programu Polska Wschodnia. W ramach projektu miasto kupiło niskoemisyjny tabor (20 autobusów, w tym 2 hybrydowe), powstaną także nowe buspasy, chodniki, ścieżki rowerowe, czy wiadukt nad torami kolejowymi. Wartość tego projektu to ponad 137 mln zł, w tym prawie 85 mln zł dofinansowania EFRR.

Łącznie, w Programie Polska Wschodnia (POPW) na inwestycje w zrównoważoną mobilność miejską (dz. 2.1 Zrównoważony transport miejski) przewidziano 440 mln euro.

Inwestycje związane z ekologicznym transportem miejskim realizowane są we wszystkich miastach wojewódzkich Polski Wschodniej: Lublinie, Olsztynie, Kielcach, Rzeszowie i Białymstoku. Efektem projektów będzie przyjazny, ekologiczny, dobrze służący mieszkańcom i potencjalnym inwestorom transport publiczny. Wybudowanych zostanie między innymi ponad 12 km linii tramwajowych, zakupionych 314 sztuk taboru i zainstalowanych 14 inteligentnych systemów transportowych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
niepełnosprawni
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....