TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bilety Metropolitalne to dobra oferta
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 30.01.2020 17:15:32
Bilety Metropolitalne to dobra oferta

Pasażerowie chcą korzystać z oferty Warszawa+. Dla wielu osób, mieszkających na terenie metropolii Warszawski Transport Publiczny to najlepszy sposób dotarcia do stolicy.

Oferta Warszawa+ jest skierowana do mieszkańców podwarszawskich gmin, które nawiązały współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego i dofinansowują zakup biletu swoim mieszkańcom.

Dzięki temu rozwiązaniu wiele osób wybiera komunikację miejską jako najwygodniejszy oraz najbardziej opłacalny środek transportu. W 2019 roku Zarząd Transportu Miejskiego sprzedał 275049 sztuk Biletów Metropolitalnych o łącznej wartości 60 291 044,00 złotych. Nie możemy porównać sprzedaży tych biletów rok do roku, bo pasażerowie mogą z nich korzystać od września 2018 r. Natomiast możemy powiedzieć, że w 2019 r. średnio miesięcznie sprzedawaliśmy 22 924 bilety metropolitalne. Najwięcej sprzedano ich we wrześniu, po wakacjach, bo aż 28 140 sztuk, a najmniej w lutym – 18 812. Najpopularniejsze są 30-dniowe na 1 i 2 strefę z najwyższą dopłatą ze strony gminy – średnia miesięczna sprzedaż to ok. 10 tys. sztuk normalnych i ok. 3 tys. ulgowych. Najwięcej biletów z oferty kupują mieszkańcy Legionowa – 46 344 zakodowanych biletów, Piaseczna – 38 653 i Wołomina – 36 990.

W tej chwili tańsze bilety mogą kupować mieszkańcy 25 gmin: Góra Kalwaria, Wołomin, Sulejówek, Wiązowna, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Kampinos, Lesznowola, Kobyłka, Legionowo, Leszno, Raszyn, Nieporęt, Jabłonna, Radzymin, Konstancin-Jeziorna, Wieliszew, Nadarzyn, Pruszków, Zielonka, Piastów, Prażmów.

Samorząd sam określa wysokość dopłaty (do wyboru są trzy progi) oraz, kto jest uprawniony do skorzystania z oferty. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych płaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż wcześniej. Bilet 90-dniowy normalny imienny z kolei, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokrywa dany samorząd.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
bilet
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....