TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Buspas w Sosnowcu dla aut z 3 pasażerami
UM SOSNOWIEC TL, TransInfo - Opublikowano: 14.03.2017 18:27:40 1 komentarz
3 Maja zostanie gruntownie wyremontowana

8 km nowego asfaltu ułożą drogowcy w ciągu ul. 3 Maja. 10 marca prezydent Arkadiusz Chęciński podpisał umowy z wykonawcami. Remont m.in. ul., chodników, wiaduktu pochłonie prawie 27 mln zł i potrwa do kwietnia przyszłego roku.

Ul. 3 Maja zostanie przebudowana na długości 8 km (w obu kierunkach), od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego.

Kompleksowy remont

? Przebudowa dotyczy całej szerokości jezdni, czyli dwóch pasów na odcinku od początku ul. w centrum Sosnowca do wiaduktu w ciągu ulic Staszica i Narutowicza. Dalej ul. 3 Maja ma po trzy pasy ruchu w każdym z kierunków. Ten odcinek także zostanie przebudowany na całej szerokości. Wyremontowany zostanie wiadukt nad ul. 3 Maja w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego ? tłumaczy Chęciński.

Wszędzie, poza skrzyżowaniami, jeden z wyremontowanych pasów będzie pełnił funkcję buspasu. To pierwszy tego typu projekt w Sosnowcu. Wiceprezes Eurovii Polska, przedsiębiorstwa, które będzie odpowiedzialne za przebudowę ul., deklaruje, że najważniejsze prace będą wykonane jeszcze w tym roku. ? Nie możemy wykluczyć, że przyszła zima będzie podobna do tej, która właśnie się kończy. Dlatego wszystkie najważniejsze prace chcemy zakończyć jeszcze w tym roku. Jesteśmy w stanie to zrobić ? wyjaśniał przy podpisywaniu umowy wiceprezes Arkadiusz Kierkiewicz.

Najważniejsza inwestycja od lat

Remont dotyczy nie tylko drogi, przebudowane zostaną chodniki, parkingi, przystanki komunikacji miejskiej, a także wybudowane kolejne części DDR.

Równolegle została podpisana umowa na kompleksowy remont wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego (koszt 2,4 mln zł). Za to zadanie odpowiedzialne będą Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej.

Remont ulic oraz wiaduktu to najważniejsze zadania, które są częścią wielkiego projektu modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej w Sosnowcu. ? Tak poważnych zadań nie było w Sosnowcu od lat. Warto podkreślić, że w tym samym czasie remontujemy 6 przejść podziemnych i dwie kładki, a także budujemy pierwszą w mieście sieć wypożyczalni rowerów. Z kolei za kilka tygodni poznamy wykonawcę, który wybuduje 17 km ścieżek rowerowych. Już teraz chciałbym przeprosić za utrudnienia ? mówi Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Ponad 190 mln na inwestycje

Cały sosnowiecki projekt modernizacji jest wart 67 mln, a zyskał już ok. 56 mln zł dofinansowania z RPO Woj. Śląskiego 2014-2020. - Wszystkie działania miasta, do których należy również wliczyć zakup za prawie 130 mln zł niskoemisyjnych autobusów przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, realnie wpłyną na ograniczenie niskiej emisji w Sosnowcu - podsumowuje prezydent Chęciński.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
UM Sosnowiec
dziwne
  • www – 14.03.2017

    Tak, najważniejsze żeby wyremontować drogi dla samochodów...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....