TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Bydgoszcz z budżetem, sporo na komunikację miejską
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.12.2017 10:02:37
Bydgoszcz z budżetem, sporo na komunikację miejską (foto: bydgoszcz.pl)

Rada Miasta uchwaliła przedstawiony przez prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego budżet na 2018 rok. Udało się w nim ująć m.in. wprowadzenie korzystnych ulg w komunikacji miejskiej. Na inwestycje zarezerwowano rekordowe 700 mln zł.

Pozwoli to realizować blisko 100 dużych zadań. Zdecydowana większość na kwotę 600 mln zł jest wynikiem podpisanych już umów, trwających lub zakończonych postępowań przetargowych. Duża część przedsięwzięć wejdzie w fazę prac budowlanych.

- Tak dużej liczby inwestycji miasto jednocześnie jeszcze nie prowadziło – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Do wielu ambitnych przedsięwzięć przygotowywaliśmy się latami. Analizowane były różne pomysły, tworzyliśmy dobre projekty, pytaliśmy o opinie bydgoszczan, staraliśmy się o dofinansowanie wielu zadań. Teraz patrząc na liczbę i skalę zadań, które są lub za chwilę będą realizowane, wiem, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas. Myślę, że szczególnie na etapie prac budowlanych jeszcze więcej mieszkańców będzie dumnych z tego w jakim tempie zmienia się Bydgoszcz.

W budżecie miasta udało się także zarezerwować środki na wprowadzenie biletu uczniowskiego (w kwocie 10 zł miesięcznie dla uczniów szkół podstawowych) oraz bezpłatne bilety dla uczniów korzystających ze stypendiów szkolnych dla uczniów i zasiłków szkolnych.

Bydgoszcz – wielki plac budowy

Bydgoszcz w przyszłym roku zamieni się w duży plac budowy. Gwarantują to już podpisane umowy z wykonawcami, ogłoszone przetargi oraz duże wsparcie pozyskane ze środków unijnych. Jednocześnie prowadzonych będzie około 100 inwestycji ważnych dla rozwoju miasta oraz metropolii. Dominować będą wśród nich zadania związane z rozbudową infrastruktury drogowej i komunikacyjnej.

Najwięcej środków pochłonie rozbudowa ul. Kujawskiej. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 277 mln zł. W ramach zadania powstanie m.in. nowe torowisko, druga jezdnia z buspasem i przebudowane zostaną ronda Bernardyńskie i Kujawskie. Trwa przetarg na wybór wykonawcy tego zadania oraz przygotowywany jest plac budowy. Jesienią na torach będzie kursować łącznie 21 nowoczesnych tramwajów.

Podpisana została też umowa na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej. Na to przedsięwzięcie miasto wyda 129 mln zł. Druga jezdnia zostanie dobudowana od ronda gen. S. Maczka do węzła Bydgoszcz Zachód na powstającej obwodnicy miasta.

Dokończona zostanie też budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja warta 30 mln zł ułatwi poruszanie się pomiędzy centrum, górnym trasem i terenami inwestycyjnymi BPPT. Kontynuowana będzie przebudowa ważnych ulic gruntowych. Na realizację tego zadania zabezpieczono pulę blisko 43 mln zł. Zabezpieczone są również środki na nowe buspasy i modernizację pętli na Kapuściskach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
budżet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....