TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Car-sharing jako uzupełnienie transportu zbiorowego
TransInfo,pl - Opublikowano: 15.09.2017 11:20:58
Car-sharing jako uzupełnienie transportu zbiorowego

Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między samorządami a przedsiębiorcami oraz promocja usługi car-sharingu w polskich miastach to główne cele warsztatów zorganizowanych przez Ministerstwo Energii we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni. Wydarzenie odbyło się 14 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym Gdyni.

Konferencję, za pośrednictwem transmisji on-line, otworzył Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii. Na miejscu uczestników przywitała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

-"Wraz z zaproponowanym przez ME Planem Rozwoju Elektromobilności, rozwój alternatywnych form transportu zyskał wsparcie administracji państwowej. Plan stwarza przestrzeń dla rozwoju rynku car-sharingu w naszym kraju, zwłaszcza w połączeniu z preferencyjnymi możliwościami parkowania w centrach miast– zaznaczył. -Dodatkowe zachęty, które umożliwią popularyzację tego modelu biznesowego planujemy umieścić także w ustawie oelektromobilności i paliwach alternatywnych, nad którą obecnie pracujemy– powiedział Wiceminister Kurtyka.

Podczas spotkania rozmawiano m.in.o specyfikacji car-sharingu elektrycznego, strategii jego planowania czy sposobie wkomponowania go w ideę Smart City. Wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz oraz Anna Badeńska, koordynator projektu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego z Wrocławia opowiadali o roli samorządów przy wdrażaniu car-sharingu. Na przykładzie swoich miast przedstawili modele biznesowe oraz wyjaśnili korzyści płynące z wprowadzenia tej usługi.

Car-sharing to nowy, wygodny sposób przemieszczania się po mieście. Umożliwia korzystanie z samochodów bez konieczności ich zakupu – wypożyczając je do poruszania się na stosunkowo niewielkich dystansach. Wprowadzenie w miastach floty nowoczesnych, ekologicznych pojazdów jest także jednym ze sposobów na ograniczenie emisji spalin.

A jak w praktyce wygląda logowanie do aplikacji, dzięki której można samochód wynająć, wypożyczenie auta i jazda? Wyjaśnia Daniel Topczewski, dyrektor zarządzający projektami strategicznymi z firmy Keratronik.

Prace nad wprowadzeniem w aglomeracji trójmiejskiej coraz popularniejszego na całym świecie car-sharingu zainicjowała Gdynia. Wdrożenia usługi planowane jest pod koniec 2017 roku. Wtedy udostępnionych ma zostać ok. 70 pojazdów. W 2018 roku ich liczba ma wzrosnąć do 200. Początkowo klienci będą korzystali z floty samochodów niskoemisyjnych, w tym hybrydowych. Do roku 2020 mają one zostać zastąpione przez pojazdy elektryczne.

28 sierpnia w Gdyni przedstawiciele władz miast naszego regionu podpisali list intencyjny, deklarując wolę współpracy przy wdrażaniu usługi car-sharingu. W rozpoczęty z inicjatywy Gdyni projekt włączyły się także Gdańsk, Sopot, Reda, Rumia, Wejherowo i Pruszcz Gdański. Oprócz włodarzy poszczególnych miast, sygnatariuszami porozumienia zostały także Innobaltica Sp. z o.o. oraz firmy wdrażające usługę – Keratronik, Panek i Traficar.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
car-sharing
Panek
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....