TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Car-sharing w Krakowie coraz bliżej
TransInfo.pl - Opublikowano: 25.08.2016 14:29:58
fot. krakow.pl

Na przełomie 2016 i 2017 roku planowane jest ogłoszenie przetargu w sprawie uruchomienia wypożyczalni samochodów elektrycznych w Krakowie. Miasto jest już po wstępnych rozmowach z zainteresowanymi firmami. Do dialogu zgłosiło się dwanaście podmiotów z czego sześć spełniło wymogi formalne.

Na przełomie czerwca i lipca tego roku zostały przeprowadzone rozmowy z firmami, interesującymi się obsługą krakowskiego car-sharingu. Tematem spotkań było omówienie wstępnych zasad świadczenia usługi miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych.

Obecnie planowane jest uruchomienie usługi wypożyczalni car-sharing wewnątrz II obwodnicy Krakowa oraz w obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Docelowo usługa może obejmować teren całego miasta. Zgodnie z założeniami, samochody na prąd będą zeroemisyjne, wielkoseryjne z możliwością użytkowania przez cały rok.

Doświadczenia wdrożeń systemu na świecie pokazują, że użytkownicy car-sharing chętniej realizują potrzeby transportowe za pomocą komunikacji miejskiej lub rowerów miejskich. Po dołączeniu do usługi 25% użytkowników rezygnuje z zakupu nowego pojazdu i jeździ o 44% mniej niż przeciętni kierowcy, 15% całkowicie rezygnuje z własnego samochodu, ok. 50% korzysta z komunikacji miejskiej a 25 proc. częściej wybiera rower jako środek transportu.

Jak pokazują dane z rynku niemieckiego czy włoskiego, jeden pojazd car-sharingowy może zastąpić nawet 17 samochodów prywatnych, co w znaczący sposób przyczynia się do uwolnienia miejskich powierzchni parkingowych. Użytkownicy car-sharingu jeżdżą średnio o 31% mniej niż kiedy korzystają z prywatnego auta, a do atmosfery wydobywa się znacznie mniej szkodliwych substancji. Statystycznie, samochód prywatny jest użytkowany średnio przez zaledwie 1 godzinę dziennie. Auto użytkowane w systemie car-sharing zwiększa tę efektywność do 8 godzin.

Wdrożenie efektywnego systemu car-sharing oznacza udostępnienie mieszkańcom usługi znacznie polepszającej jakość dostępnych rozwiązań komunikacyjnych i szansę na długofalowe radykalne zmniejszenie problemów związanych z parkowaniem pojazdów.

Car-sharing to również wymierne korzyści środowiskowe ? ograniczenie czasu podróży miejskich, urbanizacyjne ? odblokowanie centrum miasta, wizerunkowe ? usługa car-sharing zaprojektowana z myślą o prostocie obsługi, buduje obraz miasta nowoczesnego i otwartego na zmieniające się potrzeby komunikacyjne społeczeństwa mobilnego.

Kraków był pierwszym miastem w Polsce, w którym wprowadzono system bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich, a obecnie jest pionierem w kwestii wprowadzenia najnowocześniejszych rowerów czwartej generacji. System car-sharing cieszy się w Europie coraz większą popularnością. Kraków może stać się jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym zostanie uruchomiona miejska wypożyczalnia tego typu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ZIKiT Kraków
car-sharing
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....