TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Car-sharing we Wrocławiu, czyli Vozilla od listopada
TransInfo,pl - Opublikowano: 29.09.2017 10:57:15
Car-sharing we Wrocławiu, czyli Vozilla od listopada

We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada wrocławianie będą mogli poruszać się po mieście autami elektrycznymi na minuty.

Wypożyczalnia samochodów elektrycznych – obok wypożyczalni rowerów miejskich oraz miejskich autobusów i tramwajów – będzie stanowić nowoczesne uzupełnienie systemu komunikacyjnego miasta. Docelowo do dyspozycji wrocławian i turystów będzie 200 samochodów, w tym 190 osobowych Nissan Leaf oraz 10 typu VAN.

Usługa będzie realizowana w systemie free floating, auto na minuty. Dla użytkownika oznacza to usługę "all inclusive" – w ramach opłaty zawarte są koszty rezerwacji, jazdy i parkowania.

Pierwszy taki projekt

W październiku operator usługi przeprowadzi ostatnie testy systemu. Miasto natomiast wyznaczać będzie dedykowane Vozilli miejsca parkingowe. Jak pokazały doświadczenia z innych europejskich miast współdzielenie aut, czyli car-sharing może przyczynić się do zmniejszenia korków w mieście i przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Badania wykazują, że jeden pojazd współdzielony w ramach car-sharingu może zastąpić od 9 do 13 prywatnych samochodów i tym samym zwiększyć miejską przestrzeń.

Wszystkie szczegóły na temat zasad funkcjonowania Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla przekaże operator usługi – firma Enigma na początku października.

Pełna prezentacja aut i systemu nastąpi w połowie miesiąca. Od tego momentu będzie można zapisywać się do wypożyczalni, jak również brać udział w testach. Już teraz wiadomo, że system i auta będzie można przetestować również w dwa ostatnie weekendy października (21-22.10 oraz 28-29.10) podczas dni otwartych Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla w kilku wybranych punktach Wrocławia m.in. na pl. Solnym, pl. Wolności czy w okolicach pl. Grunwaldzkiego.

Vozilla jest efektem podpisanej w lutym br. umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym między samorządem a firmą Enigma. Współpraca zakłada uruchomienie Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych w przeciągu 12–15 miesięcy. Umowa obowiązuje przez 5 lat. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
car-sharing
Vozilla
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....