TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Chaos komunikacyjny w Barcelonie, strajkują taksówkarze
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 26.07.2018 18:31:11
Chaos komunikacyjny w Barcelonie, strajkują taksówkarze (foto: Wikipedia)

Prowadzony przez taksówkarzy strajk w Barcelonie spowodował w czwartek chaos komunikacyjny w całym mieście. Największe utrudnienia w ruchu w stolicy Katalonii miały miejsce w związku z powolnym przejazdem taksówek głównymi ulicami miasta z lotniska El Prat.

W czwartek po południu kolumna złożona z kilkuset taksówek dotarła do centrum Barcelony. Trwający kilka godzin przejazd z lotniska El Prat zakończył się przy usytuowanej w pobliżu nabrzeża drogi szybkiego ruchu Ronda Litoral (obwodnicy nadmorskiej).

Najbardziej radykalni taksówkarze zapowiedzieli, że w przypadku niespełnienia ich postulatów zablokują drogi dojazdowe do barcelońskiego portu. Ostatecznie, pozostali wraz z większością protestujących w okolicach nabrzeża.

Jak poinformowali organizatorzy strajku, dwudniowy protest może zostać przedłużony o kolejne dni, jeśli Sąd Najwyższy Katalonii (TSJC) nie ograniczy działalności w stolicy regionu tanich platform taksówkarskich, takich jak Uber i Cabify. Strajkujący oskarżają ich kierowców o brak potrzebnych do wykonywania zawodu certyfikatów oraz o nieuczciwą konkurencję.

Zarówno w środę, jak i w czwartek strajkujący taksówkarze dopuścili się w kilku miejscach Barcelony aktów wandalizmu wobec kilkunastu pojazdów Uber i Cabify. Policja zatrzymała jednego z agresorów. Doszło też do bójek, w efekcie których dwóch rannych taksówkarzy tanich platform trafiło do szpitala.

W piątek spodziewana jest decyzja Sądu Najwyższego Katalonii dotycząca ewentualnego zawieszenia przepisów ograniczających funkcjonowanie tanich platform taksówkarskich.

Protest, w którym bierze udział około pół tysiąca taksówkarzy, doprowadził też w czwartek do długich kolejek pasażerów pod barcelońskim lotniskiem El Prat, którzy próbowali dostać się do autobusów i do metra. Na lotnisku w czwartek również panuje chaos w związku ze strajkiem personelu lotniczej spółki Ryanair.

Czwartek jest drugim dniem strajku personelu kabinowego irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair. Odwołane połączenia zmusiły do zmiany planów dziesiątki tysięcy pasażerów. Pracownicy żądają, aby w całej Europie ich umowy bazowały na prawie lokalnym, a nie irlandzkim.

Do czwartkowego popołudnia na hiszpańskich lotniskach odwołano kilkaset lotów linii Ryanair.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Barcelona
strajk
taxi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....