TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Co ma parking do funduszu kolejowego
URZĄD MIASTA KROSNA TL, Transinfo - Opublikowano: 02.12.2016 22:00:17 2 komentarze
Kostkę Bauma poświęcić też trzeba

Parking w obrębie przystanku kolejowego Krosno?Polanka jest już  dostępny dla parkujących. To pierwsza na Rusi Czerwonej inwestycja zrealizowana przy wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego.

Zakres wykonanych prac obejmował przebudowę zjazdu publicznego, budowę jezdni i miejsc postojowych, odwodnienia i oświetlenia parkingu. Koszt inwestycji wyniósł  około 141,5 tys. zł. Na jej realizację miasto otrzymało dotację celową ze środków województwa podkarpackiego oraz gmin Jedlicze, Sanok i Zagórz. Kwota wsparcia wyniosła łącznie 40 000 zł.

Przedsięwzięcie jest przykładem dobrej współpracy samorządów w zakresie rozwoju infrastruktury kolejowej w regionie, poprawy komfortu dla pasażerów i zwiększenia wykorzystania tego środka transportu. Jest komplementarne z pozostałymi planowanymi działaniami służącymi modernizacji i rewitalizacji linii kolejowej nr 108, obniżeniu niwelety torów w ciągu ul. Lwowskiej a także skróceniu czasu dojazdu do Rzeszowa poprzez budowę łącznicy kolejowej. Rozwój transportu kolejowego to niezwykle istotny element poprawy dostępności komunikacyjnej oraz atrakcyjności turystycznej całej południowej części województwa podkarpackiego ? podkreśla prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Wojewódzki Fundusz Kolejowy tworzą gminy zlokalizowane wzdłuż linii kolejowej nr 108 oraz województwo podkarpackie. Samorządy na mocy porozumienia zawartego w kwietniu 2016 r. zobowiązały się do współpracy przy realizacji zadań służących poprawie infrastruktury kolejowej, ułatwiających pasażerom dostęp do tej formy komunikacji. Utworzyły fundusz, w ramach którego do 2018 r. każda gmina przeprowadzi na swoim terenie zadanie inwestycyjne, otrzymując dofinansowanie  w postaci dotacji celowej od pozostałych partnerów Funduszu.

W ramach Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego w Krośnie został oddany do użytkowania parking przy ul. ks. Stanisława Decowskiego, który będzie obsługiwał przystanek kolejowy Krosno?Polanka. Inwestycja ma na celu umożliwienie pasażerom bezpiecznego pozostawienia kilkunastu samochodów na parkingu i kontynuacji podróży pociągiem ? informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta miasta.

W uroczystym otwarciu parkingu uczestniczył marszałek województwa Władysław Ortyl.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Parking P+R
centrum przesiadkowe
Krosno
  • www – 05.12.2016

    Co wy tu wyjeżdżacie z "Rusią Czerwoną"? Nie przesadzacie coś niecoś, bo nadużywacie nazwy historycznej??? Krosno jakby co leży w Polsce, jakby ktoś w redakcji zapomniał:-(

  • Autor – 07.12.2016

    Krosno leży w Polsce, w regionie historycznym Ruś Czerwona (stąd np. do 1939 r. było w woj. lwowskim). Takie są fakty, czy się to komuś podoba, czy nie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....