TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Coraz więcej pasażerów w autobusach MZK Pabianice
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.10.2019 13:15:23
Coraz więcej pasażerów w autobusach MZK Pabianice (foto: MZK)

Pabianiczanie doceniają nowoczesne hybrydowe autobusy i chętnie nimi podróżują. Zarówno w lipcu, sierpniu, jak i wrześniu odnotowano najwyższą od lat liczbę pasażerów MZK.

Wzrost jest bardzo wyraźny – we wrześniu przewoźnik odnotował 45 tys. przejazdów więcej niż rok temu i 83 tys. więcej niż trzy lata temu. Coraz częściej korzystają też z biletomatów.

Odkąd po Pabianicach jeździ komplet 18 nowych autobusów hybrydowych, stale rośnie liczba pasażerów komunikacji miejskiej. Latem pasażerowie docenili klimatyzację w nowych pojazdach. Liczba zarejestrowanych przejazdów (odpłatnych, biletowanych) zarówno w lipcu, jak i sierpniu była najwyższa od lat. W lipcu odpłatnie podróżowało o 10% więcej pasażerów niż rok temu (o 21 tys. przejazdów więcej) i o 26% więcej niż trzy lata (blisko 48 tys. przejazdów więcej).

Statystyki sprzedanych biletów rosną, mimo że od lutego właściciele samochodów osobowych posiadający Kartę Pabianiczanina mogą jeździć autobusami za darmo, i to z osobami towarzyszącymi. Faktyczny wzrost liczby pasażerów jest więc jeszcze większy, bo pasażerowie jadący "na dowód" nie wliczają się do statystyki.

Zarejestrowana we wrześniu liczba odpłatnych (biletowanych) przejazdów autobusami również jest rekordowa. W stosunku do września ubiegłego roku odnotowano o 45 tys. przejazdów biletowanych więcej (wzrost o 14%), a porównując dane z rokiem 2016 mamy o blisko 83 tys. przejazdów więcej (29%).

Pasażerowie coraz chętniej korzystają z biletomatów zamontowanych na 5 przystankach i w autobusach. We wrześniu w automatach pasażerowie kupili prawie 27 tys. biletów. Dla porównania, w pierwszym miesiącu funkcjonowania biletomatów sprzedało się w nich niecałe 5 tys. biletów, a po pół roku – nieco ponad 19 tys.

Zdecydowanie najwięcej biletów podróżni kupują w automatach biletów na pabianickie autobusy, co stanowi 94% ogółu sprzedaży. 5% to bilety łódzkie, 1% - łaskie i ŁKA. Zdecydowaną większość (98,6%) stanowią bilety papierowe. Bilety okresowe kodowane na Migawkach wybrały we wrześniu w biletomatach 374 osoby (1,4%). Wartość sprzedanych Migawek stanowi 28% sumy wrześniowych transakcji w biletomatach.

Nieco bardziej popularne są biletomaty stacjonarne na przystankach – pasażerowie kupują tam 56% biletów. W automatach mobilnych, zainstalowanych w autobusach sprzedało się 44% biletów. Z biletomatów stacjonarnych najwięcej biletów, bo co trzeci, kupuje przy SDH. Blisko co czwarty bilet (24%) sprzedaje się na przystanku Roweckiego/Gryzla. Zbliżonym zainteresowaniem (odpowiednio 18% i 16%) cieszą się automaty na przystankach Kilińskiego/Zamkowa i przy dworcu kolejowym. Niemal co dziesiąty bilet sprzedaje się w biletomacie przy szpitalu. 30% transakcji w biletomatach to płatności gotówkowe, 70% - bezgotówkowe.

Zakup nowoczesnych autobusów hybrydowych i automatów biletowych był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Pabianice
pasażer
bilet
Pabianice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....