TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Cudowny lek na polską turystykę? Znamy szczegóły bonu
- Opublikowano: 18.06.2020 19:30:12
Cudowny lek na polską turystykę? Znamy szczegóły bonu

500 zł na każde dziecko z przeznaczeniem na sfinansowanie usług hotelarskich, turnusów rehabilitacyjnych lub imprez turystycznych realizowanych w kraju - to idea Polskiego Bonu Turystycznego, który ma wesprzeć branżę turystyczną dotkniętą kryzysem z powodu epidemii koronawirusa.

Prezydencki projekt ustawy trafił właśnie do Sejmu. Bonem będzie można płacić do 31 marca 2022 r. włącznie. Możliwe ma być jednak przedpałacenie usług, z których skorzystamy już po 31 marca 2022 r.

Co w projekcie?

Jak czytamy w projekcie, bon przysługiwać ma wszystkim pobierającym świadczenie wychowawcze 500+ lub świadczenie będące jego substytutem (dodatki na dzieci objęte pieczą zastępczą). Podwójny bon turystyczny przysługiwał będzie osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne.

"Na dziecko niepełnosprawne przysługiwać będzie zatem jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł" - czytamy w dokumencie. Uzasadnione jest to faktem, że organizacja wypoczynku tej grupy dzieci wiąże się z koniecznością zapewnienia całodobowej opieki osoby dorosłej, którą, co do zasady, jest rodzic.

Świadczenie przysługiwać będzie na dziecko, ale pobierającym świadczenie jest, co do zasady, rodzic lub opiekun. Gdy zatem dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, żyjących w separacji lub żyjących w rozłączeniu, sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach, każdemu z rodziców przysługuje połowa świadczenia.

Nie do ręki

Bon będzie bezgotówkowy i nie będzie go można wymienić na gotówkę. Będzie to dokument elektroniczny, który każdy uprawniony uzyska po założeniu odpowiedniego profilu w Portalu Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

"Bon będzie przekazywany za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez osobę uprawnioną numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Ustalono także, że na potrzeby Polskiego Bonu Turystycznego dane osobowe osób uprawnionych będą przetwarzane przez Polską Organizację Turystyczną i ZUS, które będą współadministratorami tych danych" - zakłada projekt.

"Ustalenie prawa do świadczenia w formie bonu nie będzie wymagało wydania decyzji administracyjnej" - czytamy w uzasadnieniu dokumentu.

POT w akcji

Polska Organizacja Turystyczna (POT) wyda taką decyzję jedynie w przypadku, gdy osobie uprawnionej nie ustalono prawa do świadczenia wychowawczego, a było należne i powinno zostać ustalone zgodnie z wnioskiem osoby uprawnionej.

"Decyzję administracyjną POT wyda również w przypadku odmowy przyznania świadczenia w formie bonu, odmowy przyznania dodatkowego świadczenia w formie bonu, zmiany bądź uchylenia prawa do tych świadczeń, a także w sytuacji ich nienależnego pobrania" - głosi uzasadnienie.

Listę przedsiębiorców oraz organizacji pożytku publicznego przyjmujących płatność za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne za pomocą bonu prowadzić ma POT. Organizacja ma być też wyposażona w możliwość sprawdzania podmiotów umieszczonych na ww. liście, a w przypadku stwierdzonych nieprawidłowości, będzie w drodze decyzji administracyjnej wykreślać te podmioty z listy. Ponadto, POT ma za zadanie promować sam bon.

Bonowe koszty

Prezydencki projekt zakłada, że przy uwzględnieniu beneficjentów programu 500+ oraz dzieci niepełnosprawnych i prognozowanej liczby urodzeń do końca 2021r., koszt bonu "wraz z kosztami obsługi nie przekroczy 4 mld zł".

Źródłem finansowania programu ma być Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Jest to Fundusz Prowadzony w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze tego Funduszu pochodzą m.in. z wpłat jednostek sektora finansów publicznych (z wyłączeniem samorządowych osób prawnych i środków z dotacji), wpłat z budżetu państwa, w tym środków europejskich; wpływów ze skarbowych papierów wartościowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
turystyka
rząd
POT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....