TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Czy liptowska magistrala zostanie przełożona? [FILM]
NášMIKULáš Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 16.06.2017 09:55:55 1 komentarz
Wizualizacja nowej stacji Liptovský Mikuláš

Prymatorzy (burmistrzowie) i starostowie (odpowiednik naszych wójtów) na Górnym Liptowie chcą rozpocząć ocenę oddziaływania na środowisko przełożenia głównej magistrali Słowacji na odcinku Paludza – Liptovský Hrádok.

Stowarzyszenie Gmin Liptowa (Združenie miest a obcí Liptova) na swoim posiedzeniu przyjęło uchwałę, zgodnie z którą żąda rozpoczęcia procedury oceny oddziaływania na środowisko modernizacji linii kolejowej.Poinformowała o tym słowackie media rzeczniczka urzędu miasta Liptovský Mikuláš, Viktória Čapčíková.

Ocena ta według planów Ministerstwa Transportu i Budownictwa, zgodnie z jej słowami, ma obejmować nie tylko odcinek Paludza – Liptovský Hrádok, ale cały szlak aż po Lučivnú.

Oznaczałoby to jednak opóźnienie projektu przynajmniej o trzy lata i ostateczne jego niepowodzenie, bo wtedy nie będą już dostępne pieniądze z funduszy unijnych. Dlatego walczymy o usunięcie wymogu dokonania OOŚ dla całej linii aż po Lučivnú i żądamy, by ocena została wykonana tylko dla sekcji Paludza – Liptovský Hrádok, abyśmy mieli możliwość przełożenia linii, wyjaśnia przewodniczący stowarzyszenia i prymator Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Członkowie stowarzyszenia uzgodnili, że modernizacji linii i planowanego przełożenia stanowczo potrzebują. Dla naszej społeczności ważne jest, aby w ramach modernizacji zbudować stację kolejową, która w Porube nigdy nie była i szosę, który połączy Demänovú z Liptovským Jánom, co wspomoże w szczególności rozwój turystyki na całym obszarze, powiedział o potrzebach w zakresie infrastruktury transportowej starosta Závažnej Poruby Pavel Beťko.

Prymator Liptovského Hrádku Branislav Tréger zauważył, że transport w Liptowie jest bardzo skomplikowany, a modernizacja linii pozwoliłaby na poprawę dostępności transportowej.

Przełożenie linii, wg ratusza w Liptovskom Mikuláši, przyniosłaby w stolicy Liptowa trzy nowe połączenia drogowe, które zasadniczo polepszą ruch w mieście.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słowacja
okres Liptovský Mikuláš
modernizacja
zanieczyszczenie środowiska
  • Liptovski – 17.06.2017

    Ne rozumim voubec nic.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....