TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Czy powstanie trójmiejska metropolita? Czas na Sejm [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.09.2020 09:30:53
Ustawa metropolitalna dla Pomorza. Czas na Sejm [FILM]; fot. UMWP

Mieszkańcy regionu szczególnie zyskają na ustawie metropolitalnej dla Pomorza - przekonywali w poniedziałek, 14 września, samorządowcy na wspólnej konferencji prasowej. Wskazywali na m.in. wprowadzenia dodatkowych połączeń komunikacyjnych.

Na przystanku PKM Brętowo w poniedziałek, 14 września odbyła się konferencja prasowa dotycząca ustawy metropolitalnej w województwie pomorskim. Wzięli w niej udział m.in.: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, senator RP Ryszard Świlski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydenta Sopotu Jacek Karnowski, burmistrz Pelplina Mirosław Chyła i burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski.

Oczekiwana metropolia

W czwartek, 10 września, Senat przyjął projekt ustawy dotyczący utworzenia związku metropolitalnego w województwie pomorskim i podjął uchwałę o jego wniesieniu do Sejmu. Rozwiązanie ma m.in. wpłynąć pozytywnie na jakość usług publicznych i wzmocnienia potencjału rozwojowego obszaru.

Teraz przyszłość uchwalonej przez izbę wyższą polskiego parlamentu ustawy metropolitalnej zależy od posłów. O poparcie projektu apelowali do nich podczas wspólnej konferencji prasowej samorządowcy z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS).

Dodatkowe fundusze dla Pomorza pozwoliłyby również m.in. na zakup dodatkowych autobusów, tramwajów, trolejbusów i pociągów, a także na stworzenie nowych połączeń i budowę kluczowych dla metropolii dróg.

-"Ten projekt to odpowiedź na potrzebę rozwoju naszych małych ojczyzn. Wprowadziliśmy w tej ustawie nowe rozwiązania. Zaprosiliśmy do związku metropolitalnego również powiaty" - powiedział PAP senator Świlski. Dodał, że do obszaru będą mogły dołączyć także miejscowości spoza województwa, np. Elbląg.

Zobaczcie konferencję na filmie:

Pomorski transport

Także pomorski marszałek Mieczysław Struk przekonywał, że ustawa ta jest transportowo potrzebna mieszkańcom Pomorza:

-"To szansa na dalszy rozwój transportu publicznego. Na przykładzie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej widzimy, że wprowadzenie przewoźników łączących obszar aglomeracji trójmiejskiej z Kościerzyną, Kartuzami pobudza rozwój tamtych obszarów. Mieszkańcy mogą się łatwiej przemieszczać. Jest też szereg innych aspektów tej ustawy - przyciąganie inwestorów, nie tylko do Gdańska i Gdyni, ale również mniejszych miejscowości, gdzie będą tworzone nowe miejsca pracy. To również wspólna polityka przestrzenna. W istocie beneficjentami tych projektów staną się mieszkańcy całego województwa pomorskiego" - powiedział PAP Mieczysław Struk.

"Apeluję do wszystkich posłów - niezależnie od ugrupowań, które reprezentują - o poparcie tej ustawy i szybkie przeforsowanie jej na forum Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej" – dodał.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sejm
OMGGS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....