TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Lublinie
ZTM LUBLIN TransInfo.pl - Opublikowano: 09.05.2016 16:49:33
for. Rafał Nieściór

Lekcje edukacyjne dla dzieci, zwiedzanie zajezdni trolejbusowej oraz wystawa plenerowa to atrakcje przygotowane przez ZTM w Lublinie wspólnie z miejskim przewoźnikiem- MPK Lublin, znajdujące się w programie Lubelskiego Dnia Europy i III edycji ogólnopolskiej akcji "Dni otwarte Funduszy Europejskich" zainicjowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

Dziś ZTM zaprosił uczniów klas I-III na lekcje edukacyjne o transporcie miejskim. Zajęcie odbywały się o się o 11.30, 12.30 oraz 13.30 w trolejbusie wyposażonym w dodatkowy napęd. Każdą lekcję zakończy krótka przejażdżka wokół centrum. Trolejbus oczekiwał na dzieci na Placu Litewskim, w zatoce przy Poczcie Głównej.

Z kolei na najbliższy piątek o 10.00, 11.00 oraz 12.00 ZTM zaprasza miłośników transportu miejskiego na bezpłatne zwiedzanie uruchomionej w ubiegłym roku nowej zajezdni trolejbusowej, zlokalizowanej przy ul. Grygowej. Będzie to doskonała okazja do poznania "od kuchni" miejsca stacjonowania trolejbusów. Nowoczesna zajezdnia została oddana do użytkowania w kwietniu 2015 r. Projekt inwestycji objął m.in. halę obsługowo-naprawczą z myjnią oraz lakiernią, która spełnia rolę w pełni wyposażonego warsztatu. Zajezdnia jest przystosowana do obsługi 100 trolejbusów oraz 25 pojazdów zaplecza technicznego.

Dojazd na zajezdnię oraz powrót zapewni bezpłatna linia kursująca na trasie: Plac Litewski - 3-go Maja - Solidarności - al. Tysiąclecia - plac Singera - Lwowska - Andersa - Mełgiewska - Grygowej (powrót: Dekutowskiego - Droga Męczenników Majdanka - Fabryczna - Zamojska - Plac Wolności - Plac Litewski). Autobus będzie odjeżdżał z przystanku Plac Litewski 03 o godz. 9.25, 10.25, 11.25 oraz 12.25 i będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

Ponadto, w dniach 9-15 maja pod lubelskim Ratuszem stanie wystawa plenerowa prezentująca efekty realizacji projektu "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie".

Dla wszystkich uczestników lekcji edukacyjnych i odwiedzających zajezdnię przygotowano drobne upominki. Informacje i zapisy pod nr telefonu (81) 466 29 43.

Rozkład jazdy linii "Zajezdnia".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
MPK Lublin
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Lubelski Dzień Europy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....