TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Drogi na pograniczu do remontu
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.10.2017 13:35:56 1 komentarz
Drogi na pograniczu do remontu

W Rajeckich Teplicach na Słowacji komitet monitorujący programu Interreg Polska-Słowacja zatwierdził dofinansowanie trzech projektów drogowych na łączną kwotę 13 mln euro.

Dwa kolejne projekty zostały wpisane na listę rezerwową – ich dofinansowanie będzie możliwe w przypadku pojawienia się oszczędności w programie. Wszystkie złożone projekty zostały bardzo wysoko ocenione, a ich realizacja pozwoli na wyremontowanie ok. 40 km dróg. Zdecydowanie usprawni to połączenia między lokalną i regionalną siecią transportową oraz odcinkami sieci TEN-T. Zakończenie realizacji wszystkich zatwierdzonych projektów zaplanowane zostało na czwarty kwartał 2019 r.

Pierwszy z dofinansowanych projektów zakłada modernizację połączeń drogowych stanowiących jeden ciąg komunikacyjny łączący okres Čadca na Słowacji z miejscowościami turystycznymi powiatu cieszyńskiego (Wisła, Ustroń, Istebna) oraz bielskiego (Szczyrk) za pośrednictwem korytarza TEN-T i nowego połączenia drogowego Jaworzynka-Čierne budowanego przez gminę Istebna i obec Čierne, także realizowanego w ramach programu Polska-Słowacja. Realizacja projektu w istotnym stopniu ułatwi dostęp do drogi ekspresowej S1 (łączącej Pyrzowice z granicą w Zwardoniu) oraz ze słowacką autostradą D3 (łączącą Žilinę z granicą w Zwardoniu).

Z kolei celem drugiego projektu jest podwyższenie jakości połączenia węzłów II i III kategorii do sieci TEN-T, co przyczyni się do polepszenia transportu w słowacko–polskim regionie przygranicznym. Zostanie to osiągnięte poprzez modernizację już istniejącej infrastruktury transportowej w mieście Čadca i powiecie żywieckim. Dzięki temu skróci się czas potrzebny na przejazd pomiędzy obszarami z obu stron granicy.

Trzeci projekt, który otrzymał dofinansowanie, zakłada natomiast poprawę komunikacji, bezpieczeństwa komunikacyjnego i mobilności na polsko-słowackim pograniczu – będzie to możliwe dzięki remontowi ponad 25 km dróg i ułatwieniu dostępu do obszaru transgranicznego i połączenia z siecią TEN-T po stronie słowackiej z autostradą D1, a po stronie polskiej z drogą krajową nr 7.

Realizacja projektów rezerwowych pozwoli na wyremontowanie kolejnych 20 km dróg. Szczegółowe opisy wszystkich projektów zostaną opublikowane na stronie internetowej programu.

Warto dodać, że podczas posiedzenia komitetu monitorującego, w którym wziął udział wicemarszałek Stanisław Sorys, zatwierdzono też zmiany w Podręczniku beneficjenta, które ułatwią przygotowywanie dokumentacji potencjalnym wnioskodawcom. Przypomnijmy, że kolejna tura naborów na projekty w obszarze edukacji oraz transportu multimodalnego zaplanowana została na wiosnę 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Słowacja
droga

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....