TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Dwa lata umundurowanych kontrolerów w Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.02.2018 12:36:07
Dwa lata umundurowanych kontrolerów w Krakowie (foto: krakow.pl)

W tym roku minęły dwa lata, od kiedy na krakowskich ulicach pojawili się umundurowani kontrolerzy biletów komunikacji miejskiej, będący pracownikami firmy Renoma. W 2016 roku wygrała ona przetarg ogłoszony przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Głównym zadaniem osób zatrudnionych w Renomie jest oczywiście kontrola biletów. Jednak zakres obowiązków kontrolerów w rzeczywistości jest o wiele większy. Wykwalifikowani pracownicy, dzięki znajomości języka angielskiego, pomagają turystom w zakupie biletów, a także w odnalezieniu lub wyznaczeniu optymalnej trasy przejazdu.

Kontrolerzy znakomicie odnaleźli się też w sytuacjach, w których często pojawiały się problemy, np. na granicy stref. Ich zadaniem w tej kwestii jest informowanie o zakupie właściwego biletu i rodzajach opłat w poszczególnych strefach.

Kontrolerzy starają się przede wszystkim pomagać. "Dbamy o to, aby nie pełnili jedynie funkcji czysto kontrolerskich, a starali się wyjść naprzeciw pojawiającym się potrzebom osób korzystających z Komunikacji Miejskiej" – mówi Marcin Bonisławski, dyrektor Biura Kontroli Biletów Renoma.

Warto przypomnieć też, że to właśnie Kraków był pierwszym miastem w Polsce, które zamówiło pełne umundurowanie dla kontrolerów komunikacji miejskiej. Ich strój składa się obecnie z białej koszuli, bordowego krawata i granatowych spodni. Dodatkowo kontrolerzy są wyposażeni w urządzenia GPS.

Oprócz podstawowych obowiązków Renoma włącza się także aktywnie w różne akcje prowadzone przez ZIKiT. Kiedy w życie weszły nowe przepisy, gwarantujące uczniom bezpłatną komunikację, to właśnie kontrolerzy informowali o tym fakcie rodziców w pobliżu krakowskich szkół.

Natomiast podczas działań informacyjno-promocyjnych jednostki dotyczących maksymalizacji siatki połączeń w komunikacji – kontrolerzy rozdawali kieszonkowe mapy, zawierające szczegółowy plan zaktualizowanych połączeń linii autobusowych i tramwajowych. Renoma regularnie wspiera także jednostkę w ramach Akademii Mobilnego Krakowianina i Akademii Mobilności ZIKiT – umundurowani kontrolerzy edukują najmłodszych, w jaki sposób podróżować Komunikacją Miejską w Krakowie.

Dla budżetu miasta nie bez znaczenia pozostają też statystyki. Kontrolerzy wykonują rocznie blisko 200 tys. kontroli. Wystawili do tej pory 20 572 wezwań do zapłaty. Firma może pochwalić się też wysokim wskaźnikiem windykacyjnym, na poziomie 56,20 proc. Pracownicy Renomy są również dobrze oceniani przez pasażerów. W roku 2017 odnotowano jedynie 55 skarg na kontrolerów, z czego żadna nie była zasadna.

"Najbardziej cieszy fakt, że dzięki umundurowanym kontrolerom spadła liczba skarg. Co więcej, zaczęły spływać do nas pierwsze pochwały ustne i pisemne. Biorąc pod uwagę to, że zawód kontrolera ze zrozumiałych względów nie cieszy się popularnością, tym bardziej należy docenić życzliwy odbiór ze strony pasażerów. Podsumowując, współpraca z Renomą przyczynia się do budowania i utrwalania dobrego wizerunku miasto zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów" – powiedział Łukasz Franek, zastępca dyrektora ds. transportu w ZIKiT.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
kontroler biletów
bilet
ZIKiT Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....