TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

EC Engineering – nie tylko stylizacja pojazdów szynowych
Ryszard Piech - Opublikowano: 02.12.2008 01:23:27
EC Engineering – nie tylko stylizacja pojazdów szynowych

Wygląd pojazdów transportu publicznego jest niejednokrotnie tematem zagorzałych dyskusji, a jego kształt jest zazwyczaj przypisywany producentowi taboru. Jednak prawda jest nieco inna, ponieważ już od lat opracowanie stylizacji pojazdów jak i poszczególnych detali zleca się wyspecjalizowanym projektantom przemysłowym. Jednym z takich przedsiębiorstw jest polska EC Engineering.

EC Grupa

EC Engineering to spółka wchodząca w skład EC Grupy, która powstała w dniu 1 lipca 2008 roku w wyniku zmiany nazwy z Energocontrol. Z kolei Energocontrol powstało w 1998 roku jako firma inżynierska założona w Krakowie. Na chwilę obecną EC Grupa zatrudnia około 200 wysoko specjalizowanych pracowników. Prowadzi prace badawcze i rozwój produktów dla międzynarodowych koncernów oraz polskich firm, zarówno małych, jak i dużych spółek giełdowych. W skład EC Grupa wchodzi osiem spółek:

EC Engineering –projektowanie, badania symulacyjne oraz pomiary weryfikacyjne
konstrukcji pojazdów, podzespołów transportowych i maszyn przemysłowych

EC Systems - tworzenie specjalistycznego oprogramowania, stosowanego w systemach monitorowania, testowania produktów oraz sterowania i diagnozowania konstrukcji i procesów

EC Electronics –projektowanie specjalistycznych urządzeń elektronicznych, prototypowych rozwiązań w zakresie elektroniki i mechatroniki, czujników oraz układów gromadzenia i przetwarzania sygnałów. Spółka produkuje także wielokanałowe systemy monitorowania maszyn i konstrukcji

EC Test Systems –zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem systemów pomiarowych do badań drgań i hałasu. Reprezentuje w Polsce takich producentów jak: LMS International, Polytec, PCB Piezotronics, Norsonic, TEAC, oprogramowania VALI dla elektrowni, rafinerii, zakładów chemicznych, itp.

EC Project –prowadzi działalność związaną z wibroakustyką i diagnostyką maszyn oraz zarządzaniem eksploatacją

Innowacja Polska –firma konsultingowa oraz badawczo –rozwojowa. Zajmuje się przygotowaniem wniosków na projekty finansowane z funduszy unijnych, oraz zarządza tymi projektami. Jej misją jest opracowywanie i transfer technologii do przemysłu, w celu podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstw działających w oparciu o te technologie oraz stworzenie efektywnego pomostu między światem nauki, a sektorem MŚP w Polsce i poza jej granicami.

EC MicroTech - spółka-córka Innowacji Polskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z techniką mikrofalową, elektroniką cyfrową, systemami pomiarowymi, koncentrując się na działalności badawczej, wdrożeniowej, sprzedaży opracowanych rozwiązań, oraz pośrednictwie w sprzedaży rozwiązań innych producentów.

EC Engineering

Projekty EC Engineering, to nie tylko stylizacja, lecz kompleksowe ich opracowywanie zarówno w dwóch, jak i trzech wymiarach. Przy opracowywaniu projektu istnieje ścisła współpraca z inżynierami, co zapewnia pełną realność wykonania oferowanych rozwiązań.  Podczas projektowania wykorzystywane są specjalistyczne programy komputerowe. Dzięki temu wizualizacje i plany EC Engineering cechują się nowoczesną stylistyką połączoną ze względami praktycznymi. Niezależnie od przedmiotu to właśnie kształt w pierwszej kolejności przyciąga uwagę i sprawia, że obiekt wydaje się atrakcyjny dla odbiorcy. Opracowywanie projektu zakłada najpierw szkice odręczne, które są następnie przekładane na komputerowe dwuwymiarowe obrazy, na podstawie których powstaje trójwymiarowy model pozwalający stworzyć ostateczną wizualizację.

Dzięki szerokiej bazie specjalistów EC Engineering wykonuje zarówno kompleksowe projekty pojazdów, jak również części i podzespoły do nich. Częścią oferty jest tworzenie dokumentacji technicznej, analiz wytrzymałości, trwałości czy projektów optymalizacji. Podczas projektowania wykorzystywane są programy 3D Studio MAX, pakiet Corel Draw, CATIA, Pro/ENGINEER ISDX, AutoCAD, Solid Works, MSC NASTRAN/PATRAN, MSC ADAMS, LS-DYNA, ANSYS. Działania EC Engineering obejmują projektowanie: tramwajów, autobusów szynowych, EZT, wagonów osobowych i towarowych, jak również wagonów cystern. Ponadto do wszystkich wyżej wymienionych pojazdów opracowywane są systemy jezdne oraz zawieszenia. EC Engineering wykonuje również opracowania kompletnej dokumentacji technicznej pojazdów trakcyjnych i wagonów, wymaganej obowiązującym prawem.

Ponadto, w zakresie tego obszaru działalności firma może reprezentować odbiorcę przed Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego w sprawach związanych z uzyskaniem Świadectw dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego lub jego typowego zespołu, podzespołu, elementu. EC Engineering uzgadnia z jednostkami badawczymi zakres badań koniecznych do uzyskania świadectwa dopuszczenia do eksploatacji oraz służy pomocą w kompletacji, opracowywaniu oraz weryfikacji dokumentów składanych w UTK. Z usługi tej skorzystały już PCC RAIL S.A., CTL Logistics S.A., Koleje Mazowieckie czy PTKiGK S.A..

Zestawienie wybranych zrealizowanych projektów:

Projekt

Odbiorca

Rok wykonania

Zakres prac

Autobus szynowy 215 M

ZNTK Poznań

2001/2002

Kompleksowy projekt pojazdu

Cysterna RT 500

DEC

2003

Kompleksowy projekt wagonu

Autobus szynowy 217 M

FPS

2004

Kompleksowy projekt mechaniczny  pojazdu

14WE

Newag

2005

Stylistyka zewnętrzna i wewnętrzna + kompleksowy projekt

Pociąg Papieski 14WE-P

Newag

2006

Stylistyka zewnętrzna i wewnętrzna + kompleksowy projekt

Trolejbus - Trolino

Solaris

2006

Opracowanie nowej zabudowy silnika i elementów trakcyjnych

 EZT na bazie 217M

FPS

2006

Stylistyka zewnętrzna

Tramwaj 123N

FPS

2006

Kompleksowy projekt pojazdu

Tramwaje rodziny 119-122

Pesa

2007

Kompleksowy projekt mechaniczny  pojazdu

Tramwaj Moderus

Modertrans

2007

Stylizacja pojazdu

311D

Newag

2007

Projekt kabiny, stylistyka

E6ACT

ZNLE Gliwice

2007

Opracowanie stylistyki pojazdu, kompleksowy projekt

205WrAs

Protram

2008

Projekt członu wiszącego, analizy numeryczne całości konstrukcji

206WrAs

Protram

2008

Wizualizacja pojazdu

Tramwaj - Tramino

Solaris

2008

Kompleksowy projekt części mechanicznej

 

Inne działy

EC Enginerring oferuje również podobny zakres usług dla motoryzacji, które obejmują projek­ty z za­kre­su kon­struk­cji ukła­dów na­pę­do­wych, ukła­dów jezd­nych oraz nad­wo­zi wraz z ob­li­cze­nia­mi sy­mu­la­cyj­ny­mi i we­ry­fi­ka­cją po­mia­ro­wą. W dziale automatyki przemysłowej firma działa na rynku od 1998 roku. Działalność koncentruje się na kompleksowej obsłudze klientów w zakresie szeroko rozumianej automatyki i robotyki przemysłowej. Oferta zawiera programowanie sterowników PLC, tworzenie autorskiego oprogramowania inżynierskiego dla PC, programowanie robotów przemysłowych, programowanie systemów SCADA, projektowanie układów automatyki, tworzenie, modernizacja i remonty maszyn i systemów. EC Engineering działa również w przemyśle lotniczym, gdzie wykonuje usługi projektowe, obliczeniowe oraz badawcze. Firma specjalizuje się w wykonywaniu analiz wytrzymałościowych elementów strukturalnych statków powietrznych: kadłubów, skrzydeł, podwozi itp.

 

Jak więc widać producent taboru nie zawsze jest autorem jego wyglądu lub nawet projektu, który czasami jest opracowywany przez firmy zewnętrzne takie jak EC Engineering, o czym można się przekonać przeglądając zrealizowane zamówienia. Patrząc na to zaczynamy widzieć dlaczego warto kupować krajowe produkty bowiem produkt to nie tylko kwestia jego wytwarzania, to również długotrwały proces jego projektowania a za tym wszystkim kryją się nie tylko miejsca pracy ale również pieniądze napędzające gospodarkę. Dlatego nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z istnienia tak prężnie działających firm, które udowadniają, że jak Polak chce, to naprawdę potrafi.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
EC Grupa
EC Engineering
FPS
Newag
Pesa
ZNLE Gliwice
Protram
Solaris
ZNTK Poznań
Modertrans
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....