TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2015: Kraków
UM KRAKÓW - Opublikowano: 11.09.2015 20:28:33 1 komentarz
ETZT 2015: Kraków

Już po raz szesnasty Kraków weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, którego zwieńczeniem będzie Europejski Dzień bez Samochodu. W nim Kraków będzie uczestniczyć po raz czternasty.
Hasło tegorocznej kampanii towarzyszącej Europejskiemu Tygodniu Zrównoważonego Transportu brzmi:?Wybierz. Zmień. Połącz.? Ma ono promować wśród mieszkańców europejskich miast, także Krakowa korzystanie z alternatywnych dla samochodu środków transportu.

Od 16 do 22 września organizatorzy będą uświadamiać, jak wiele można zyskać ograniczając podróżowanie samochodem na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu i jak tym samym można wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu będzie obfitował w różnego rodzaju warsztaty, akcje i happeningi. Jak w poprzednich edycjach najwięcej emocji dostarczy z pewnością Europejski Dzień bez Samochodu. Każdy kto okaże dowód rejestracyjny pojazdu będzie mógł w tym dniu korzystać z komunikacji miejskiej za darmo, a wraz z nim liczba osób zgodna z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie. Tak Miasto chce zachęcić i promować wśród krakowian komfortowe korzystanie z coraz bardziej nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Szczególnie dużo propozycji przygotowano dla posiadaczy rowerów. W piątek 18 września odbędzie się rajd wokół Plant Nowohuckich, w sobotę i niedzielę (19 i 20 września)zaplanowano Velo -wycieczki dla użytkowników KMK Bike. Także w piątek(18 września) na pl. Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie instruktażowe z obsługi rowerów miejskich. To bardzo modna forma przemieszczania się, w której licznie korzystają mieszkańcy największych miast Europy.

Na uwagę zasługuje także wyścig, który odbędzie się w poniedziałek 21 września. Organizatorzy będą chcieli sprawdzić, czym najszybciej dostać się do centrum Krakowa: komunikacją miejską, samochodem czy rowerem. Odpowiedź dadzą dwie trasy: start pierwszej przewidziano przy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, druga wystartuje z pętli tramwajowej Krowodrza Górka. Obie z metą przy budynku UMK na pl. Wszystkich Świętych.
Szczególnie istotnym dla miasta jest problem jakości powietrza. Dlatego w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu trwać będzie kampania ?Tak! Dla czystego powietrza?.

Warto wspomnieć również o Paradzie Tramwajów i Autobusów z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 27 września. Pojazdy ruszą o 10.00 i przejadą po trasie: Zajezdnia Tramwajowa Podgórze-Rondo Matecznego ? Korona ? Stradomska -Św. Gertrudy - Poczta Główna- Św. Wawrzyńca (MIM).

Cały program tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Krakowie na stronie www.ekocentrum.krakow.pl 


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ETZT
ETZT 2015
ekologia
zrównoważony transport
darmowa komunikacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....