TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jesteś tutaj: Transinfo / Wydarzenia / ETZT 2015: Lublin 
ETZT 2015: Lublin
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 08.09.2015 12:11:15
Lublin na ETZT 2015

Przejazdy zabytkowym autobusem Gutek - Jelcz 272 Mex, lekcje edukacyjne, konkursy oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta podczas Dnia bez Samochodu ? to tylko niektóre z atrakcji w ramach lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w organizację ETZT włączają się Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji. ETZT rozpocznie się 16 września br. i potrwa do 22 września. Zakończy go, jak zawsze, Dzień bez Samochodu. W programie ETZT przewidziano także liczne akcje promujące transport rowerowy oraz podróże piesze.

W dniu 22 września br., który kończy obchody ETZT, organizatorzy przewidzieli udział odrestaurowanego Jelcza 272 Mex, o imieniu "Gutek". Autobus będzie prezentowany podczas Pikniku Transportowego na Placu Litewskim i wykona trzy bezpłatne kursy o godz. 15:30, 16:30 i 17:30 trasą: PLAC LITEWSKI 03 - Krakowskie Przedmieście - Al. Racławickie ? Al. Sikorskiego - Al. Solidarności - Al. Tysiąclecia - Wodopojna - Królewska - Wyszyńskiego - Bernardyńska - Plac Wolności - Kapucyńska - Krakowskie Przedmieście - PLAC LITEWSKI 03. W autobusie podczas przejazdu obecni będą przedstawiciele LTEK-u, którzy przybliżą uczestnikom historię lubelskiego ?Ogórka?.

Dzień bez Samochodu to także doskonała okazja do edukacji przyszłych pokoleń pasażerów. 22 września br. w ramach organizowanej akcji dla szkół w godz. 12:00-14:00 odbędą się lekcje edukacyjne w trolejbusie. Pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w zatoce przystankowej na Placu Litewskim (przystanek Plac Litewski 03). Podczas krótkiej prelekcji dzieci i młodzież szkolna poznają zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają pamiątkowe bilety w formie zakładek do książek.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Lublin (Uchwała nr 205/VIII/2015) podczas ?Dnia bez Samochodu? obowiązują bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego. W poniedziałek - 22 września br. ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie. Wszystkie osoby, które skorzystają z tego uprawnienia, otrzymają specjalne naklejki promujące korzystanie z komunikacji miejskiej.

Ponadto, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, łącznie na 200 autobusach i trolejbusach eksponowane są motywy graficzne z hasłem "Komunikacja miejska - oddechem dla miasta". W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na to, że korzystanie z transportu zbiorowego może okazać się wygodniejsze niż jazda własnym samochodem oraz, że komunikacja miejska jest atrakcyjną alternatywą dla transportu indywidualnego.

Pełny program obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU w Lublinie znajduje się na stronie: www.etzt.ekolublin.pl

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
ETZT
ETZT 2015
ekologia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....