TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jesteś tutaj: Transinfo / Wydarzenia / ETZT 2015: Lublin 
ETZT 2015: Lublin
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 08.09.2015 12:11:15
Lublin na ETZT 2015

Przejazdy zabytkowym autobusem Gutek - Jelcz 272 Mex, lekcje edukacyjne, konkursy oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta podczas Dnia bez Samochodu ? to tylko niektóre z atrakcji w ramach lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w organizację ETZT włączają się Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji. ETZT rozpocznie się 16 września br. i potrwa do 22 września. Zakończy go, jak zawsze, Dzień bez Samochodu. W programie ETZT przewidziano także liczne akcje promujące transport rowerowy oraz podróże piesze.

W dniu 22 września br., który kończy obchody ETZT, organizatorzy przewidzieli udział odrestaurowanego Jelcza 272 Mex, o imieniu "Gutek". Autobus będzie prezentowany podczas Pikniku Transportowego na Placu Litewskim i wykona trzy bezpłatne kursy o godz. 15:30, 16:30 i 17:30 trasą: PLAC LITEWSKI 03 - Krakowskie Przedmieście - Al. Racławickie ? Al. Sikorskiego - Al. Solidarności - Al. Tysiąclecia - Wodopojna - Królewska - Wyszyńskiego - Bernardyńska - Plac Wolności - Kapucyńska - Krakowskie Przedmieście - PLAC LITEWSKI 03. W autobusie podczas przejazdu obecni będą przedstawiciele LTEK-u, którzy przybliżą uczestnikom historię lubelskiego ?Ogórka?.

Dzień bez Samochodu to także doskonała okazja do edukacji przyszłych pokoleń pasażerów. 22 września br. w ramach organizowanej akcji dla szkół w godz. 12:00-14:00 odbędą się lekcje edukacyjne w trolejbusie. Pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w zatoce przystankowej na Placu Litewskim (przystanek Plac Litewski 03). Podczas krótkiej prelekcji dzieci i młodzież szkolna poznają zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają pamiątkowe bilety w formie zakładek do książek.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Lublin (Uchwała nr 205/VIII/2015) podczas ?Dnia bez Samochodu? obowiązują bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego. W poniedziałek - 22 września br. ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie. Wszystkie osoby, które skorzystają z tego uprawnienia, otrzymają specjalne naklejki promujące korzystanie z komunikacji miejskiej.

Ponadto, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, łącznie na 200 autobusach i trolejbusach eksponowane są motywy graficzne z hasłem "Komunikacja miejska - oddechem dla miasta". W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na to, że korzystanie z transportu zbiorowego może okazać się wygodniejsze niż jazda własnym samochodem oraz, że komunikacja miejska jest atrakcyjną alternatywą dla transportu indywidualnego.

Pełny program obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU w Lublinie znajduje się na stronie: www.etzt.ekolublin.pl

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
ETZT
ETZT 2015
ekologia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....