TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jesteś tutaj: Transinfo / Wydarzenia / ETZT 2015: Tychy 
ETZT 2015: Tychy
UM TYCHY - Opublikowano: 15.09.2015 13:29:12
ETZT 2015: Tychy

?We wtorek 22 września 2015r obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz jedenasty odbędą się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu.

??Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście ? mówi Michał Kasperczyk jeden z organizatorów.??

W ramach tegorocznych obchodów organizatorzy: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi parada rowerzystów ulicami miasta Tychy (Tyska Masa Krytyczna) na której dla uczestników przygotowano opaski odblaskowe, przejażdżka zabytkowym autobusem marki Ikarus (Tychy pożegnały ostatniego Ikarusa w 2009r), wystawa historii komunikacji w Tychach, podczas której będzie można zobaczyć jak kiedyś wyglądał transport w mieście). ?Każdy z uczestników eventu komunikacyjnego otrzyma również okolicznościowy bilet, nie zabraknie również pamiątkowej pieczątki. W nowoczesnym autobusie marki MAN natomiast odbędą się prelekcje dla dzieci jak korzystać z komunikacji miejskiej oraz konkursy z nagrodami.??

Pierwsza atrakcja jest doskonale znana rowerzystom, bowiem Masy Krytyczne ? czyli przejazdy rowerowe ulicami miasta odbywają się w Tychach regularnie. Tyska Masa Krytyczna na Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w Tychach od 2005 roku, tegoroczna wystartuje o godz. 15:00 z Dworca PKP w Tychach. Ale już wcześniej zapraszamy na miejsce zbiórki zlokalizowane na peronach Dworca PKP, gdzie czekają dodatkowe atrakcje. W przejeździe rowerowym może wziąć udział każdy, kto przyjedzie na rowerze. ??Event komunikacyjny odbędzie się w Tychach po raz piąty - tym razem na Dworcu PKP, gdzie znajduje się jeden z parkingów P+R w Tychach. Na miejscu czekać będzie m.in. miasteczko komunikacyjne w którym będzie można zapoznać się m.in. z historią komunikacji miejskiej w Tychach. Event komunikacyjny to również doskonała okazja by usiąść za kółkiem pojazdów komunikacji miejskiej i poczuć się jak kierowca. Dla odwiedzających przygotowano specjalne pamiątkowe bilety, okolicznościową pieczątkę oraz poczęstunek. Na miejscu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz konkursów z nagrodami.??

Podczas trwania imprezy będzie kursowała specjalna bezpłatna linia autobusowa zapewniająca dojazd na imprezę. Przejazd zabytkowym Ikarusem będzie oczywiście bezpłatny, a każdy pasażer otrzyma okolicznościowy bilet, który będzie niepowtarzalną pamiątką z tego dnia.

??Wszystkie atrakcje w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach są bezpłatne.

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby i Radnego Miasta Tychy Michała Kasperczyka.

????Dodatkowo w dniu 22 września 2015r środkami komunikacji miejskiej (autobusami oraz trolejbusami) wykonującymi usługi dla MZK Tychy można podróżować bezpłatnie na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.???

Organizatorzy imprezy:? NOL-TYCHY, MZK Tychy i Urząd Miasta Tychy.

???Partnerzy:? PKM Tychy, TLT Tychy?, Koleje Śląskie?, Techcar Tychy?, KTK ?Gronie? w Tychach, Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska?, MZUiM w Tychach?, Policja w Tychach?, Straż Miejska w Tychach.

?Idea Europejskiego Dnia Bez Samochodu powstała w 1998 roku we Francji. W Tychach Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2005 roku. W tym roku impreza odbędzie się już po raz 11.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Tychy
TLT Tychy
PKM Tychy
Koleje Śląskie
ETZT
ETZT 2015
ekologia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....