TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2018: Lublin i Przystanki zbombardowane włóczką
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.09.2018 17:00:38
ETZT 2018: Lublin i Przystanki zbombardowane włóczką

Przejazdy zabytkowym autobusem Gutek, lekcje edukacyjne oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta – to tylko niektóre z atrakcji w ramach lubelskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w organizację ETZT włączają się Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji. W programie przewidziano także liczne akcje promujące transport rowerowy oraz podróże piesze.

- Cieszę się, że i w tym roku Lublin jest jednym z najaktywniejszych polskich miast w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To czas na promowanie tego, co już zrobiliśmy, ale też testowanie nowych rozwiązań, jak chociażby zamknięta na tydzień przestrzeń ul. Krótkiej oraz planowanie różnych ciekawych inicjatyw. Osobiście zapraszam wszystkich Lublinian na wspólny przejazd rowerowy, który odbędzie się w Dzień Bez Samochodu, tj. w sobotę - 22 września. Spotkajmy się o 11:00 na Placu Zamkowym i razem z Lubelskim Towarzystwem Cyklistów wybierzmy się w wycieczkę rowerową po naszym mieście – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Przystanki "zbombardowane włóczką"

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zainauguruje akcja "Bombardowanie włóczką" prowadzona przez Centrum Kultury w Lublinie. W sobotę, 15 września zostanie przygotowana instalacja artystyczna z włóczki na trzech przystankach komunikacji miejskiej. W nietypowe ubranka zostaną przystrojone wiaty zlokalizowane na przystankach: Plac Litewski 02 na ul. 3 Maja, Brama Krakowska 02 na ul. Królewskiej oraz Plac Wolności 02 na ul. Narutowicza. Ta instalacja ma na celu ożywić i ubarwić przestrzeń publiczną związaną z komunikacją miejską.

Zabytkowy Gutek

16 września organizatorzy przewidzieli udział odrestaurowanego Jelcza 272 Mex, o imieniu "Gutek". Autobus będzie atrakcję podczas niedzielnego pikniku na Placu Litewskim i wykona bezpłatne kursy. Gutek będzie odjeżdżał o godz. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00 z przystanku Plac Litewski 02 i pokona następującą trasę: 3 Maja – Prusa – Jaczewskiego – Obywatelska – Unicka – Podzamcze – Al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Bernardyńska – Narutowicza – Głęboka – Al. Kraśnicka – Al. Warszawska – Zbożowa – Sławinkowska – Willowa – Ducha – Al.Solidarności – Poniatowskiego – Popiełuszki – Al. Długosza – Al. Racławickie – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja. W autobusie podczas przejazdu obecny będzie przewodnik, który opowie o zabytkach mijanych na trasie. Z kolei przedstawiciele LTEK-u, przybliżą uczestnikom historię lubelskiego "Ogórka".

Bezpieczny pasażer


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to także doskonała okazja do edukacji przyszłych pokoleń pasażerów. 17 września w ramach organizowanej akcji dla szkół odbędą się lekcje edukacyjne w trolejbusie. Pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie, o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00
i 14.00. Podobnie jak w latach ubiegłych lekcje edukacyjne zawitają także do Świdnika. 19 września zostanie przeszkolona ponad 100-osobowa grupa małych świdniczan w wieku 7-9 lat. Trolejbus stanie przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku w godz. 10.00-14.00. Podczas krótkiej prelekcji uczniowie szkół poznają zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Dodatkowo policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, przeprowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają drobne upominki, a czas umilać będzie Koziutek – maskotka lubelskiego MPK.

Dzień bez Samochodu


Zwieńczeniem inicjatywy jest Dzień Bez Samochodu, kiedy to kierowcy są namawiani do pozostawienia samochodów w garażu, przesiadania się na rower lub korzystania z komunikacji publicznej. Zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Lublin podczas "Dnia bez Samochodu" obowiązują bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego. W sobotę, 22 września ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie. Powyższe uprawnienie obowiązuje także w komunikacji nocnej (w nocy z 22 na 23 września br.) do godziny 00:00. W przypadku kursów rozpoczętych przed północą, pasażer może kontynuować podróż do końca tych kursów.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

Pełen program lubelskich obchodów ETZTSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
ZTM Lublin
MPK Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....