TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2019: Chodź z nami po Łodzi
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.09.2019 13:18:32
ETZT2019: Chodź z nami po Łodzi

Jak co roku Łódź włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności. Miasto przygotowało piesze wycieczki, promocję komunikacji miejskiej i specjalne znaki dla rowerzystów, a w dniu bez samochodu, darmową komunikację miejską dla łodzian.

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem "Bezpieczny Ruch Pieszy i Rowerowy". Hasło kampanii ma zachęcać do wybierania aktywnych sposobów poruszania się po mieście, przełamania siedzącego trybu życia, przyczyniając się do proekologicznych i prozdrowotnych rozwiązań. Działania prowadzone w ramach Tygodnia Mobilności mają też wpływać na poprawę bezpieczeństwa i edukację uczestników ruchu.

Zarząd Dróg i Transportu wraz z MPK-Łódź i Klubem Miłośników Starych Tramwajów przygotowali szereg wydarzeń, które w ramach  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu mają zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej, chodzenia pieszo, czy jazdy na rowerze.

W czwartek 19 września zainaugurowany zostanie kolejny sezon Akademii Miejskiego Podróżnika. Akademia to miejsce, w którym najmłodsi mieszkańcy Łodzi przybliżają sobie zasady właściwych zachowań, poznają zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej i podstawy ruchu drogowego.

W piątek natomiast, Łódź zaprasza na promocję alternatywnych i współdzielonych form podróżowania. W pasażu Schillera w godz. 14-18 zaprezentowane zostaną firmy, które oferują w Łodzi wypożyczane na minuty hulajnogi, skutery i samochody. Każda współdzielona forma transportu pozytywnie wpływa na ruch w naszym mieście. Im mniej indywidualnego podróżowania, tym płynniej i łatwiej podróżować po Łodzi. Będzie okazja aby zapoznać się z zasadami korzystania z sharnigowych form podróżowania, oraz przetestować na miejscu hulajnogi i skutery za nim wyruszymy w podróż po mieście.

Sobota to kumulacja wydarzeń. Odbędą się piesze wycieczki, giełdę biletów i pamiątek komunikacji miejskiej i konkurs wiedzy o łódzkich tramwajach i autobusach.

Chodź z nami to hasło tegorocznej kampanii. W sobotę zorganizowane zostaną dwie wycieczki po 35 osób o godz. 10 i 15. Spacer o godz. 10 przebiegnie śladami willi i pałaców, oraz zakończy się w nowym centrum Łodzi. Podczas wycieczki o godz. 15 zobaczymy filmową i fabrykancką Łódź. Natomiast niedzielna wycieczka odbędzie się o godz. 11:00 z Manufaktury, przez Stare Miasto do Nowego Centrum Łodzi. Zapisy na wycieczki przyjmujemy mailowo pod adresem etzt2019@zdit.uml.lodz.pl . W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, oraz informacje na który spacer chcemy się wybrać. W odpowiedzi przekazane zostaną wszystkie szczegóły wycieczki.

Dla miłośników komunikacji miejskiej i nie tylko, przygotowane zostały dwa wydarzenia związane z historią łódzkich tramwajów i autobusów. W godz. 8-14 odbędzie się

XIII Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy Wierzbowej 51A. Podczas giełdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które posiadają w swoich zbiorach różne ciekawostki związane z tramwajami i autobusami – archiwalne dokumenty, zabytkowe artefakty czy zapomniane przez czas bilety – i chcą je zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Przedmioty należy zdeponować w siedzibie Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Wierzbowej 51 do 19 września 2019 r.

Również w sobotę odbędzie się IV Konkurs Wiedzy o Komunikacji Miejskiej. To świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o historii i współczesności łódzkich tramwajów i autobusów.

Koniec tygodnia upłynie pod znakiem akcji edukacyjnych, starych tramwajów i autobusów, oraz zwiedzania zajezdni Chocianowice.

W pasażu Schillera zorganizowane zostanie wydarzenie mające na celu edukację poprawnych zachowań na drodze, nie tylko w śród najmłodszych. Do tego znakowanie rowerów, atrakcje dla dzieci i pokaz nietypowych rowerów. Zapraszamy do pasażu Schillera w godz. 12-17.

W niedzielę również w godz. 12-17 ostatni raz w tym roku otwarta zostanie dla zwiedzających Zajezdnia Muzealna Brus. Zabytkowe tramwaje i autobusy stacjonują w murach zabytkowej zajezdni przy ul. Konstantynowskiej 115. W zajezdni można zobaczyć przedwojenne tramwaje, kultowe autobusy i zapoznać się, jak niegdyś podróżowało się komunikacją miejską po Łodzi. Na sentymentalną podróż zaprasza Klub Miłośników Starych Tramwajów. Szczegóły na stronie kmst.pl  

Po zwiedzaniu zabytkowych pojazdów przyszedł czas na odwiedzenie działającej zajezdni Chocianowice. To ostatni moment przed przebudową obiektu, aby zobaczyć jak funkcjonuje zajezdnia, gdzie serwisuje się tramwaje i jak wgląda praca motorniczego.

Również w niedzielę przypada światowy dzień bez samochodu. Tego dnia można za darmo podróżować komunikacją miejską. Wystarczy ważny dowód rejestracyjny samochodu. Właściciel pojazdu może zabrać ze sobą, za darmo, komunikacją miejską, tyle osób na ile zarejestrowany jest samochód.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
akcja
ETZT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....