TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2019: Gdynia z Dniem Elektromobilności
- Opublikowano: 18.09.2019 12:30:09
ETZT 2019: Gdynia z Dniem Elektromobilności; fot. Paweł Kukla / UM Gdynia

W Gdyni Tydzień Zrównoważonego Transportu zakończy, w sobotę 21 września, Dzień Elektromobilności. Będzie on połączony z 90-leciem gdyńskiej komunikacji miejskiej. W programie m.in. wielka parada autobusów, dzień otwarty zajezdni czy nauka poruszania się pojazdami o napędzie elektrycznym.

Tydzień Zrównoważonego Transportu w Gdyni rozpoczął się smacznie. Mieszkańcy, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, w podziękowaniu za wybór tego środka transportu, mogli otrzymać smaczny poczęstunek. W poniedziałek rano pożywne śniadanie rozdawał pasażerom wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk. Akcja będzie kontynuowana jeszcze przez dwa dni, wcześnie rano, na wybranych przystankach w Śródmieściu. Śniadania będą rozdawać m.in.: Marcin Wołek i Andrzej Bień - wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

-"Przygotowaliśmy tysiąc śniadań. Przez trzy dni będziemy je rozdawać mieszkańcom, którzy korzystają na co dzień ze środków komunikacji zbiorowej. W ten sposób chcemy promować taką formę poruszania się po mieście. Dzięki temu unikamy korków na ulicach, a po drugie jesteśmy zdrowsi i bardziej ekologiczni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wystawa zdjęć

Od poniedziałku, 16 września, w pojazdach komunikacji miejskiej, w wiatach przystankowych i na niektórych rozkładach jazdy pojawiły się też plakaty z rysunkami gdyńskich trolejbusów i autobusów. Można na nich zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniał się nasz tabor. To część atrakcji przygotowanych z okazji 90-lecia gdyńskiej komunikacji miejskiej. W jego ramach we wtorek, 17 września, w wieży InfoBoksu zainaugurowana zostanie także specjalna wystawa zdjęć. Będą to wielkoformatowe fotografie historyczne gdyńskiej komunikacji miejskiej. Umieszczone zostaną na płytach ekspozycyjnych. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca października.

Testujemy e-pojazdy

Finał Tygodnia Zrównoważonego Transportu zaplanowano w sobotę, 21 września. Na skwerze Kościuszki, od godz. 11.00 do godz. 18.00, odbywać się będzie Dzień Elektromobilności. Jego hasło przewodnie brzmi: Testujemy e-pojazdy! Główną atrakcją będą właśnie jazdy próbne elektrycznymi skuterami, hulajnogami, trójkołowcami oraz możliwość sprawdzenia w praktyce elektrycznych rowerów cargo.

– Przewidzieliśmy wiele atrakcji, np. naukę jazdy samochodami elektrycznymi. W tym roku mamy do dyspozycji 10 samochodów marki Opel Ampera-E. Będzie można usiąść za kierownicą elektryka i pod okiem zawodowego kierowcy przejechać trasę po całym skwerze Kościuszki. W taki sposób przygotowujemy gdynian do wprowadzenia elektrycznego car-sharingu. Zostanie on wprowadzony przez firmę MiiMove od początku przyszłego roku. Chodzi o to, żeby pokazać i nauczyć, jak jeździ się samochodami elektrycznymi. Chcemy tu przekazać wiedzę przede wszystkim o ekonomicznej i efektywnej jeździe. Wiadomo, że są to samochody na baterie, a ich pojemność ma swoje ograniczenia, aczkolwiek nowe modele pozwalają na przejechanie dystansu około 320-400 kilometrów. Zaprezentujemy też mapę planowanych punktów ładowania samochodów elektrycznych, przedstawimy projekt CAR. Z fachowcami będzie można porozmawiać jak zainstalować stacje ładowania w domu jednorodzinnym, wielorodzinnym, hotelu czy przy restauracji – mówi Maurycy Rzeźniczak, koordynator ds. elektromobilności, Wydział Strategii Urzędu Miasta Gdyni.

Swoje stanowisko podczas imprezy będzie miała Straż Miejska. Funkcjonariusze odpowiedzą na pytania i poinformują, jak przepisowo poruszać się pojazdami elektrycznymi, hulajnogami i skuterami. Na tym jednak nie koniec. Zaprezentowane zostaną też gdyńskie trolejbusy, a w jednym z nich odbędzie się zabawa w escape trolley. Przygotowano również grę miejską. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Jedną z nich będzie np. tor jazdy modelami elektrycznymi. Uczestnicy mogą też skorzystać ze strefy chillout, gdzie znajdą się m.in. foodtracki.

Okolicznościowe linie

By ułatwić dojazd na skwer Kościuszki uruchomiona zostanie bezpłatna linia okolicznościowa 901. Będzie ona kursować od przystanku Dworzec Gł. PKP (pl. Konstytucji) do skweru Kościuszki. Odjazdy zaplanowano od godz. 10.48 do godz. 17.48 w częstotliwości co 30 minut. Linia 901 obsługiwana będzie przez zabytkowy autobus marki Krupp LD 2,5H z 1938 roku.

Także w sobotę, 21 września, transport zbiorowy promować się będzie specjalna darmowa linią autobusowa nr 101 w relacji: Gdańsk Śródmieście SKM – Gdynia Dworzec Gł. PKP, z kursami co 30 minut w godzinach 10.00-18.30.

Dzień Elektromobilności będzie połączony z 90-leciem gdyńskiej komunikacji miejskiej. Z tej okazji zarząd ZKM Gdynia przygotował wiele różnego rodzaju wydarzeń.

– Zapraszamy do wspólnego świętowania i cieszenia się, że od 90 lat mamy w Gdyni komunikację miejską, z której możemy dumni – zachęca Hubert Kołodziejski, dyrektor zarządu komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Obchody rozpocznie uroczysta parada historycznych i nowoczesnych gdyńskich autobusów i trolejbusów. Odbędzie się w sobotę, 21 września. O godz. 10.00 ruszy ona z placu Konstytucji i przejedzie ul. Dworcową, 10 Lutego i Świętojańską do Urzędu Miasta Gdyni.

Natomiast od godz. 11.00 do godz. 17.00 zaplanowano dzień otwarty zajezdni autobusowych i trolejbusowych. Najmłodsi i ci trochę starsi będą mogli poznać tam tajniki związane z eksploatacją użytkowaniem tych pojazdów. Nie zabraknie również atrakcji w postaci animacji i konkursów.

Dzień Otwarty

Na Dzień Otwarty do poszczególnych punktów zawiozą zainteresowanych mieszkańców bezpłatne autobusy lub trolejbusy.

  • Linia 902 – Dworzec Główny PKP (pl. Konstytucji) – Kacze Buki (zajezdnia PKM). Odjazdy z dworca przewidziano w godz. 10.28 i od 10.48 do 16.18 w częstotliwości co 30 minut. Natomiast odjazdy z Kaczych Buków – od godz. 11.15 do 17.15 - co 30 minut. Linię obsługiwać będą cztery zabytkowe autobusy: Jelcz Mex, Mercedes 0305, Ikarus 260 i Ikarus 280.

  • Linia 903 – Dworzec Główny PKP (pl. Konstytucji) – Grabówek SKM (obok zajezdni PKT). Odjazdy z dworca przewidziano w godz. 10.48-17.48 - co 30 minut. Natomiast odjazdy z przystanku Grabówek SKM – od godz. 11.25 do godz. 17.25, także co 30 minut. Linię obsłużą dwa zabytkowe trolejbusy – Skoda 9TR i ZiU-9.

  • Linia 905 – Dworzec Główny PKP (pl. Konstytucji) – zajezdnia PKA na Pogórzu Dolnym. Odjazdy z dworca przewidziano od godz. 10.48 do godz. 17.18 w częstotliwości co 30 minut. Natomiast odjazdy z zajezdni PKA odbywać się będą od godz. 11.27 do godz. 16.27, także co 30 minut. Dodatkowy kurs o godz. 17.02. Na tej linii pojadą dwa autobusy elektryczne testowane przez PKA.

Z kolei w niedzielę, 22 września, każdy pasażer będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego, będzie miał prawo do bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach organizowanych lub współorganizowanych (171, N1) przez ZKM w Gdyni – na podstawie okazanego podczas kontroli biletów ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....