TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2019: Warszawa i Dni Transportu Publicznego
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.09.2019 09:00:29
ETZT: Warszawa i Dni Transportu Publicznego; fot. MZA Warszawa

To już dzisiaj! W sobotę, 21 września, zapraszamy na coroczne święto komunikacji miejskiej, obchodzone w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, natomiast w niedzielę, w +Dniu bez samochodu+ podróże komunikacją publiczną będą bezpłatne - powiedział w piątek PAP Tomasz Demiańczuk ze stołecznego ratusza.

Jak przekazał Demiańczuk, podczas tegorocznej imprezy w sobotę "dla zwiedzających otworzy się zajezdnia Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Ostrobramskiej 38 oraz Zakład Energetyki Trakcyjnej i Torów Tramwajów Warszawskich przy al. Prymasa Tysiąclecia 102". Dodał, że w obu miejscach w godzinach 10 - 17 na chętnych będzie czekać moc atrakcji.

Na Ostrobramskiej

W zajezdni autobusowej Ostrobramska na przybyłych będzie czekać wystawa współczesnych i zabytkowych autobusów, a także pojazdów technicznych. Będzie można przejechać linią obsługi codziennej pojazdów, czyli zobaczyć co się dzieje z autobusem przed wyjazdem na trasę następnego dnia. Wśród atrakcji znajdą się również konkursy wiedzy o komunikacji miejskiej i czystości w mieście, mobilne miasteczko ruchu drogowego, pokazy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, pokazy trików na rowerach BMX, deskorolkach i hulajnogach, oraz występ zespołów Fruktaki i Załoga Janka Kosa oraz koncert Martyny Burdynowicz.

Natomiast w Zakładzie Energetyki i Torów przy al. Prymasa Tysiąclecia na chętnych będzie czekać wystawa współczesnych i zabytkowych tramwajów, omnibusów konnych, pojazdów technicznych, oraz pokazy pracy tramwajowych techników m.in. podbijania torów, spawania termitowego, a także cięcia, szlifowania i gięcia szyn. "Będzie można też przejechać się ręczną drezyną kolejową" - zapewnił Demiańczuk.

Spec linie

W trakcie Dni Transportu Publicznego pomiędzy tymi dwoma miejscami będzie kursować autobusowa linia K, a także tramwajowa linia D.

Autobusy linii K kursować będą na trasie Zajezdnia Ostrobramska – Saska – pl. Na Rozdrożu – Metro Politechnika – GUS – Wawelska – Dw. Zachodni – PKP Młynów – TW ZETIT, co 15 minut w godzinach 10.00-17.00.

Tramwaje linii D będą jeździły na trasie al. Zieleniecka – Rondo Waszyngtona – most Poniatowskiego – Muzeum Narodowe – Krucza – Centrum – Dw. Centralny – Pl. Starynkiewicza – pl. Zawiszy – rondo Daszyńskiego – Muzeum Powstania Warszawskiego – Okopowa – Zajezdnia Wola – Młynarska – Długosza – Młynów – Wawrzyszewska – TW ZETIT, co 15 minut w godzinach 9.30-16.30.

Co w niedzielę?

Natomiast w niedzielę od godz. 11 do 15 będzie można zwiedzić budowaną stację Płocka linii metra M2. "Wejście na dzień otwarty będzie zlokalizowane przy ul. Płockiej, od strony ul. Ludwiki, przy punkcie informacyjnym budowy metra" - powiedział urzędnik, który dodał, że "Zwiedzający będą poruszać się w zorganizowanych grupach. Ze względu na trwające prace, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia w wózkach".

W niedzielę poruszanie się pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego - metrem, autobusami, tramwajami i SKM - będzie bezpłatne.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się tradycyjnie od 16 do 22 września. Jego podstawowym celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, a najbardziej znanym elementem jest przypadający na 22 września "Dzień bez samochodu". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Warszawa
DTP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....