TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2019: Wrocław wyłączy plac Kościuszki
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.09.2019 11:30:24 1 komentarz
ETZT 2019: Wrocław wyłączy plac Kościuszki

Tegoroczna wrocławska odsłona Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wystartuje już 16 września na placu Kościuszki. Przez cały tydzień, a w szczególności podczas jego wielkiego finału - w trakcie Dnia bez Samochodu, na wrocławian czekać tam będzie mnóstwo atrakcji: wydarzeń, spacerów, warsztatów, pokazów, spotkań.

Jak co roku stolica Dolnego Śląska bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), który trwa od 16 do 22 września. Hasłem tegorocznego ETZT na całym kontynencie jest "Chodź z nami!", a we Wrocławiu podkreślane są jego dwa aspekty. Jednym jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu miejskim, drugim zaś uczestnictwo w życiu miasta osób z niepełnosprawnościami, które ciągle muszą mierzyć się z różnego rodzaju barierami.

-"Wrocław od kilku lat wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Dbamy o to, aby w sposób spójny i przyjazny dla mieszkańców kształtować nowe przestrzenie lub adoptować już istniejące – wyjaśnia Tomasz Stefanicki z Departamentu Transportu i Infrastruktury Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Jednym z kluczowych elementów zrównoważonego systemu miejskiego jest mobilność mieszkańców. Zrównoważony transport obejmuje każde przemieszczenie się człowieka, niezależnie od tego, czy porusza się pieszo, czy jedzie hulajnogą, rowerem, komunikacją miejską lub samochodem. Ważne, aby brać pod uwagę środowisko i przestrzeń, które dają nam możliwości, ale też stawiają ograniczenia.

Tydzień pełen atrakcji

Program ETZT będzie pełen rozmaitych aktywności, które zachęcić mają wrocławian, by – komunikacją miejską, na rowerze, hulajnogą, na deskorolce czy pieszo - odwiedzili plac Kościuszki.

Wśród nich znalazły się propozycje dla uczestników zainteresowanych historią Wrocławia (w piątek, 20.09, będą mogli wziąć udział w spacerze historyczno-urbanistycznym "Plac – od Tauentziena do Kościuszki") oraz amatorów fotografii (w sobotę, 21.09, zaproszeni zostaną na ETZT Wrocław Mobile Photo Trip 2019).

Działająca przy placu Kościuszki galeria SiC! BWA Wrocław podczas ETZT zorganizuje autorskie oprowadzanie po wystawie "Porysowane" ukraińskiej artystki Janiny Myronovej (czwartek, 19.09), a Inne Centrum specjalnie dla działających w tej okolicy przedsiębiorców przygotuje spotkanie sieciujące - "Biznes Mixer - Przystanek Kościuszki". Nie zabraknie i propozycji dla najmłodszych - będą oni mogli choćby wziąć udział w zorganizowany przez Vivid Gallery konkursie plastycznym "Fantastyczny, ekologiczny pojazd".

Szczegółowy program TUTAJ

Program ETZT


Jednym z najbardziej rozpoznawalnym wydarzeń całej akcji jest Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września (niedziela).

Podczas DniaBezSamochodu wszyscy mogą bez opłat skorzystać z przejazdów komunikacją zbiorową, a całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego plac Kościuszki stanie się przestrzenią spacerów, warsztatów, pokazów i spotkań.

W wielu europejskich miastach podczas ETZT ważna ulica lub plac jest wyłączany z ruchu samochodowego na rzecz pieszych, rowerzystów oraz pasażerów komunikacji zbiorowej; we Wrocławiu w ostatnich latach były to kolejno most Uniwersytecki (2015) oraz ulice: Kazimierza Wielkiego (2016), Krupnicza (2017) i Ruska (2018).

Szczegółowy program DBS TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Wrocław
  • jacekmakuch – 13.09.2019

    Może zamiast oddawać pl. Kościuszki pieszym na jeden dzień zrobilibyście coś takiego, abym idąc pieszo na co dzień ul. Kościuszki i przecinając ul. Świdnicką nie musiał nadkładać drogi do przejść dla pieszych położonych przy "pedecie" albo przy "arkadach"

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....