TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2020: Poznań z komunikacyjną grą miejską
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.09.2020 22:30:23
ETZT 2020: Poznań z komunikacyjną grą miejską

Zeroemisyjna mobilność dla każdego - to hasło przewodnie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Podczas jego trwania, w niedzielę (20 września) spółka MPK Poznań organizuje komunikacyjną grę miejską. Już teraz zachęcamy do udziału.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w dniach od 16 do 22 września. W tym roku hasło akcji, to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Kulminacyjnym momentem Tygodnia jest Dzień bez samochodu - zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania, 22 września pasażerowie mogą podróżować na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód - jedna osoba). Przedsięwzięcie ma zachęcić do pozostawienia auta w garażu i przemieszczania się ekologicznym transportem publicznym.

Czas na grę!

Zanim jednak nadejdzie tegoroczny Dzień bez samochodu, w niedzielę (20 września 2020) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu przeprowadzi grę miejską. Do udziału w przygotowaniu edukacyjnej zabawy zaproszeni zostali również: ZTM, Klub Miłośników Pojazdów Szynowych oraz Mateusz Wawrowski, którego pasją są klocki Lego i komunikacja miejska (MateuszBuduje.pl). Już teraz możecie sobie zarezerwować termin, aby 20 września wziąć udział w grze, wykazać się wiedzą o poznańskiej komunikacji miejskiej - zdobyć w ten sposób punkty i wygrać upominki!

Tego dnia (20 września) w mieście wyznaczonych zostanie osiem punktów kontrolnych. Trzeba będzie je odszukać, a następnie odpowiedzieć na zadane pytanie lub wykonać polecenie. Za każdą dobrą odpowiedź i zaliczone zadanie uczestnikowi będzie przysługiwać punkt, a za uzyskane punkty - upominki. Aby ukończyć grę nie trzeba odwiedzić wszystkich punktów kontrolnych. Dla osób chcących poprawić wynik - stworzone zostanie dodatkowe (dziewiąte) miejsce, w którym będzie można wykazać się umiejętnościami.

Gra będzie trwać w godzinach od 12.00 do 17.00. Upominki, ufundowane przez MPK Poznań i ZTM, będzie można odbierać w godzinach od 15.00 do 19.00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Głogowskiej 131/133 (jeśli w grze weźmie udział drużyna - otrzyma ona jeden zestaw upominków).

Kartę startową już teraz można pobrać ze strony internetowej www.mpk.poznan.pl - plik do pobrania i wydrukowania poniżej, od jutra (15 września)będzie ona dostępna także w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań: https://www.ztm.poznan.pl/pl/kontakt-2/punkty-obslugi-klienta/ oraz w siedzibie MPK Poznań przy ul. Głogowskiej 131/133 (w portierni). W dniu gry karty startowe będą dostępne w poszczególnych punktach kontrolnych.

Szczegółowe informacje na temat lokalizacji poszczególnych punktów kontrolnych opublikowane zostaną w przeddzień gry.

Gustowne odblaski

W ramach akcji promującej bezpieczeństwo podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ZTM Poznań przygotował też dla mieszkańców ponad 3 tys. gustownych odblaskowych tramwajów, które od dziś – 16 września (do wyczerpania zapasów), będą rozdawane w Punktach Obsługi Klienta ZTM.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....