TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2020: Przemyśl i dwa dni bezpłatnej jazdy!
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.09.2020 11:30:18
ETZT 2020: Przemyśl i dwa dni bezpłatnej jazdy!

W tym roku po raz kolejny Przemyśl zachęca mieszkańców do czynnego włączenia się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Miasto ma nadzieję, że wzorem lat ubiegłych, również tym razem mieszkańcy naszego miasta chętnie zrezygnują z użytkowania aut i – w zamian – wybiorą przejazd autobusami komunikacji miejskiej albo rowerem.

Dwa dni

Dzięki wspólnej inicjatywie Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Tygodnika "Życie Podkarpackie" z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu wszyscy przemyślanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.

Co więcej – akcja trwać będzie aż dwa dni!

17 i 22 września br. każdy, kto zdecyduje się na zostawienie swojego samochodu w garażu, będzie mógł zupełnie bezpłatnie podróżować autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu.

Wystarczy spełnić jeden warunek – w czwartek, 17 września zamiast biletu należy zabrać ze sobą do autobusu aktualny numer tygodnika "Życie Podkarpackie" (data wydania 16 bm.) - okazanie gazety uprawniać będzie Państwa do całodziennych, bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.

Natomiast we wtorek, 22 września należy zabrać ze sobą do autobusu dowód rejestracyjny swojego pojazdu – tego dnia to właśnie on będzie pełnił rolę ważnego biletu, uprawniającego do bezpłatnej jazdy autobusem.

Apel prezydenta

-"Nasze miasto po raz kolejny włącza się czynnie do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Główną ideą tego wydarzenia jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport publiczny. Każdego dnia, z przemyskiej komunikacji miejskiej korzysta średnio kilkanaście tysięcy pasażerów. Ukazuje to jej ogromną rangę w codziennym aspekcie funkcjonowania nadsańskiego grodu. Rola jaką transport pełni dla mieszkańców, mobilizuje mnie jako organizatora publicznego transportu zbiorowego do podejmowania szeregu działań mających na celu nieustanne polepszanie oferty przewozowej oraz czuwania nad tym, aby świadczone usługi cechowały się wysokim, wręcz ponadprzeciętnym standardem. Jest to ważne nie tylko pod kątem obecnych pasażerów, ale również w obranym przez nas kierunku osiągnięcia zmiany zachowań mieszkańców miasta w wyborze środka transportu z indywidualnego na zbiorowy i stawianie w codziennych podróżach właśnie na komunikację miejską. To bardzo istotny czynnik w walce z redukcją szkodliwych substancji, wygenerowanych przez ruch samochodowy na terenie miasta Przemyśla, a tym samym ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowisko.

W ostatnim czasie przemyska komunikacja miejska - śmiało można powiedzieć - przeżyła prawdziwą reorganizacyjną rewolucję. W wyniku przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku optymalizacji układu tras, rozkładów jazdy i taryfy biletowej - dokonaliśmy jej gruntownej modernizacji. Dzięki temu dostępność kursów znacznie wzrosła, autobusy w ciągu dnia zaczęły kursować ze stałą, regularną częstotliwością. Uruchomione zostały nowe połączenia autobusowe, linie zostały doskonale skoordynowane w kierunku dogodnych przesiadek, a w celu poprawy dostępności komunikacyjnej miasta utworzyliśmy kilka nowych przystanków. Duże zmiany na korzyść pasażerów wprowadziła też całkiem nowa taryfa biletowa. Przede wszystkim został zwiększony zakres obowiązywania biletu jednorazowego, który obecnie jest biletem czasowym, umożliwiającym dokonywanie dowolnej ilości przesiadek w czasie 45 minut od skasowania. Jednocześnie zostały obniżone ceny biletów okresowych względem biletów jednorazowych. Należy wspomnieć o nowych rodzajach biletów - takich jak na przykład bilet roczny, który w tej chwili jest najkorzystniejszym i, co za tym idzie - najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Wspomniane działanie jest "ukłonem" w stronę stałych pasażerów komunikacji miejskiej. Ponadto korzystniejsze cenowo bilety długookresowe zachęcają też do częstszych podróży komunikacją zbiorową, co przyczynia się do ograniczenia podróży samochodowych i zmniejszenia emisji spalin. Sukcesywnie staramy się wprowadzać nowe, komfortowe rozwiązania. Dla pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej, dostępne są elektroniczne formy płatności poprzez aplikacje na urządzenia mobilne takie jak mPay oraz SkyCash. A ostatnio wprowadzoną nowością jest możliwość nabywania za pomocą wspomnianych aplikacji również biletów okresowych.

Żyjemy w mieście, które – całkiem słusznie – aspiruje do miana rowerowej stolicy Polski. Przemyślanie bardzo chętnie korzystają ze swoich jednośladów. Przejażdżki rowerowe stały się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania czasu. Gros mieszkańców naszego miasta coraz częściej sięga po ten bardzo przyjemny, zdrowy, a przede wszystkim – ekologiczny środek transportu. Malownicze trasy, jakie czekają u nas na każdego, kto zechce przemierzyć Przemyśl na rowerze są wartością nieocenioną. Z pewnością jeszcze większą zachętą do zamiany samochodu na rower jest możliwie najlepiej rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. W Przemyślu jest ich całkiem sporo, a należy też wspomnieć, że przez miasto przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Nie brakuje u nas "miejsc przyjaznych rowerzystom“, które stanowią integralną część owej trasy. To jednak nie znaczy, że przemyskie ścieżki rowerowe nie powinny być sukcesywnie rozbudowywane. Muszą być rozwijane i muszą powstawać nowe. To nasza przyszłość oraz wspólne dobro – nasze i przyszłych pokoleń.

Serdecznie zachęcam Państwa do czynnego włączenia się do tej corocznej, szlachetnej akcji. Na początek – choć na chwilę – zostawmy swoje auta w garażu. Wybierzmy się na rower, na hulajnogę albo na spacer. Pojedźmy do pracy autobusem. Przekonajmy innych, że istnieje szereg znakomitych alternatyw, z powodzeniem zastępujących jazdę samochodem. Udowodnijmy wspólnie, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego naszego miasta. Że chcemy – i możemy – oddychać czystym powietrzem.

Wojciech Bakun, prezydent Miasta Przemyśla


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Przemyśl

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....