TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ETZT 2020: Radom koncentruje się na elektrykach
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.09.2020 16:30:49
ETZT 2020: Radom koncentruje się na elektrykach

Specjalna linia przyśpieszona E, konkurs na nazwy autobusów elektrycznych, dwie wyprawy rowerowe poza miasto i podsumowanie tak zwanych działań trwałych, a 22 września bezpłatna komunikacja i darmowe zwiedzanie Muzeum Polskich Rowerów - to elementy obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020 w Radomiu.

Ze względu na trwającą pandemię, w tym roku Sekretariat Europejski zdecydował o większej elastyczności, a także o złagodzeniu wymogów uczestnictwa dla tych samorządów, które zdecydują się dołączyć do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020. Można było na przykład przenieść całą kampanię do internetu. Radom zdecydował się jednak symbolicznie uczestniczyć w corocznej akcji, dlatego zorganizowano kilka wydarzeń.

Bez festynu

Ze względu na to, że w odróżnieniu od poprzednich lat Dzień bez Samochodu wypada w tym roku we wtorek (jest to zwykły dzień roboczy i szkolny) nie będzie tym razem okolicznościowego festynu.

Przez cały tydzień, to znaczy od 16 do 22 września włącznie, w godzinach około 13:00-20:00 będzie kursowała specjalna linia przyśpieszona, oznaczona symbolem E (jak ekologia, elektromobilność itp.). Będą ją obsługiwały oczywiście autobusy elektryczne. Trasa będzie okrężna, tylko z jednym przystankiem końcowym na Gołębiowie I. Została poprowadzona w taki sposób, aby z oferty podróży "elektrykami" mogli skorzystać również mieszkańcy tych części Radomia, gdzie tego typu autobusów nie ma jeszcze na co dzień.

W tym roku Radom koncentruje się  na promocji autobusów elektrycznych i "odpoczywa" od ikarusa albo "ogórków".


Konkurs na imię

Skoro jesteśmy przy temacie autobusów elektrycznych, to warto wspomnieć o tym, że MPK Radom ogłosiło konkurs mający na celu wyłonienie symbolicznych nazw dla kolejnych tego typu pojazdów, które wyjadą na ulice Radomia już za kilka miesięcy - w połowie 2021 roku (informowaliśmy o tym przed kilkoma dniami). Od 16 do 21 września, czyli w trakcie obchodów ETZT, będzie trwać głosowanie internetowe na 20 wybranych przez komisję najciekawszych nazw. Wyłonionych zostanie w ten sposób dziewięć zwycięskich, a MPK poda wyniki w Dniu bez Samochodu (22 września).

Tak jak w poprzednich latach, również tym razem MZDiK Radom będzie publikował na swojej stronie kolejne infografiki podsumowujące to, co zostało zrealizowane w ramach zrównoważonej mobilności w ciągu ostatniego roku, od 23 września do teraz.

Czas na dwa kółka

Do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Radomiu włączyli się też organizatorzy dwóch cyklicznych wycieczek rowerowych: Jazdy z miasta! (Gazeta Wyborcza, salon rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe) oraz Co Za Jazdy! (Radomska Grupa Mediowa). Obie wyprawy - cieszące się zawsze ogromnym zainteresowaniem - odbędą się w niedzielę, 20 września. Kierunkiem docelowym pierwszej będą Pionki, a drugiej - Szydłowiec. Dokładne informacje na temat rejestracji oraz innych zasad organizatorzy podadzą na swoich stronach. Zachęcamy do udziału, ponieważ jazda rowerem również jest przykładem zeroemisyjnej mobilności, zgodnym z hasłem tegorocznego ETZT.

Ostatnim elementem ETZT jest tradycyjnie Dzień bez Samochodu (22 września). Podróże radomską komunikacją miejską (dotyczy to wszystkich linii dziennych lub nocnych na całej ich długości, czyli również poza granicami Radomia oraz specjalnej linii E) będą w godzinach od 0:00 do 23:59 bezpłatne dla wszystkich pasażerów. Takie uprawnienie przysługuje już kolejny raz - na podstawie obowiązującej uchwały Rady Miejskiej (dotyczy ono poza tym 1 listopada).

W Dniu bez Samochodu zapraszamy również wszystkich zainteresowanych na darmowe zwiedzanie Muzeum Polskich Rowerów przy ulicy Curie-Skłodowskiej 4 (w podwórku, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Niedziałkowskiego). Placówka jest czynna w godzinach 9:00-17:00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie jednak możliwe zwiedzanie muzeum przez duże zorganizowane grupy. W jednym czasie może tam przebywać maksymalnie pięć osób. Około 60 prezentowanych w placówce eksponatów dokładnie pokazuje pełną historię roweru, od narodzin ponad 200 lat temu do lat osiemdziesiątych minionego wieku. Na żywo będzie można tam obejrzeć między innymi archaiczny welocyped, bicykle i rower bambusowy oraz przypomnieć sobie czasy dzieciństwa spędzone na składaku Wigry-3 bądź Pelikanie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....