TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Finlandia otwiera się na Polskę. Od 19 września
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.09.2020 21:00:41
Finlandia otwiera się na Polskę. Od 19 września

Od przyszłej soboty - 19 września - zniesione zostaną w Finlandii ograniczenia dla przybywających m.in. z Niemiec, Norwegii, Szwecji i Polski, które są odtąd uznawane za kraje stosunkowo bezpieczne pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa – ogłosił w piątek fiński rząd.

Restrykcje w ruchu transgranicznym (m.in. kwarantanna) będą zniesione dla osób z tych krajów, w których liczba przypadków koronawirusa zarejestrowana w okresie poprzednich 14 dni utrzymuje się na poziomie nieprzekraczającym 25 na 100 tys. mieszkańców.

Dotychczas w Finlandii pułap ten ustawiony był na poziomie 8-10 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Takich krajów było jednak niewiele - np. Cypr i Łotwa.

Szefowa fińskiego MSW Maria Ohisalo zapowiedziała w piątek, że docelowo dla krajów unijnych, w których wskaźnik zakażeń będzie utrzymywał się na poziomie wyższym niż 25 na 100 tys. osób, kontrole graniczne zostaną zastąpione tzw. modelem testowym. Podróżni z tych państw, aby wjechać do Finlandii, będą musieli posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Zrób test i przyjeżdżaj

Reguła "zrób test i przyjeżdżaj", zobowiązująca np. linie lotnicze czy przewoźników promowych do weryfikacji zaświadczeń, miałaby zacząć obowiązywać pod koniec listopada. Nowe przepisy nie dotyczyłyby obywateli Finlandii oraz osób mających prawo stałego pobytu, które po przyjeździe kierowane byłyby jednak na testy oraz kwarantannę w kraju.

Staramy się ponownie otworzyć na turystów i "uratować" nadchodzący sezon zimowy w Laponii – skomentował minister spraw gospodarczych Mika Lintila.

Lokalne media zwracają uwagę, że dotychczas obowiązujące w Finlandii kryteria kontroli podróżnych były jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie, a przyjęcie nowej wartości wskaźnika, to "ukłon" w stronę sąsiedniej Szwecji, w której ostatnio potwierdza się nieco mniej niż 25 przypadków koronawirusa na 100 tys. mieszkańców.

Władze Finlandii będą dokonywać kategoryzacji krajów raz w tygodniu.

Reakcja Polski

Od 19 września przestaje obowiązywać zalecenie kwarantanny dla podróżnych przybywających do Finlandii z niektórych krajów, w tym z Polski - poinformowało w poniedziałek MSZ za pośrednictwem portalu "Polak za granicą".

Finlandia od 19 września znosi kwarantannę dla osób przybywających z krajów, w których wskaźnik zakażeń wynosi maksymalnie 25 przypadków na 100 000 mieszkańców notowanych w ciągu ostatnich 14 dni. Obecnie na liście tej znajduje się również Polska. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Finlandii będzie co tydzień dokonywał przeglądu sytuacji krajów i regionów o niższej i wyższej zapadalności na koronawirusa.

Osoby wjeżdżające do Finlandii z państw o wyższej zachorowalności będą musiały posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Test powinien być wykonany mniej niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy. Następnie osoby te będą musiały poddać się kwarantannie, która zostanie zakończona po otrzymaniu negatywnego wyniku testu. Kwarantanna nie będzie jednak wymagana, jeśli wyjazd miałby trwać poniżej trzech dni. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
Finlandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....