TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdański Zdążuś `mówi` także po ukraińsku
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 02.08.2019 11:11:09
Gdański Zdążuś `mówi` także po ukraińsku

Zdążuś to bezpłatna aplikacja na smartfony, która działa w oparciu o otwarte dane dotyczące komunikacji udostępniane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Pokazuje m.in. rzeczywiste czasy odjazdów autobusów, tramwajów, trolejbusów i SKM na terenie Trójmiasta. Funkcjonująca od trzech lat apka, która od pewnego czasu dostępna jest także w wersji angielskiej, od lipca działa również po ukraińsku.

Stwierdziłem, że choć taką oddolną inicjatywą mogę wspomóc coraz większą grupę gości z Ukrainy w zaaklimatyzowaniu się w Gdańsku i ułatwieniu korzystania z komunikacji miejskiej - mówi Jarek Szmigielski, gdański programista, który po godzinach rozwija bezpłatną aplikację dla mieszkańców Trójmiasta. Obecnie więc Zdążuś dostępny jest w trzech wersjach językowych: po polsku, angielsku i ukraińsku. Języki ustawiają się automatycznie w zależności od języka systemu operacyjnego w telefonie – dodaje.

Kolejna nowa aktualizacja w Zdążusiu to możliwość śledzenia bieżącej sytuacji komunikacyjnej. Nie tej w wersji skróconej, którą oglądać można na tablicach Systemu Informacji Pasażerskiej ZTM na przystankach, lecz szerszej - w formie wiadomości o planowanych remontach, zmianach tras i objazdach związanych z wydarzeniami w ruchu ulicznym, czy też o komunikacji zastępczej.

Ten zespół danych mogłem udostępnić dzięki staraniom radnej Miasta Gdańska, pani Kamili Błaszczyk, która przygotowała interpelację w tej sprawie do zastępcy prezydenta Gdańska Piotra Borawskiego i poinformowała mnie na Facebook`u o sukcesie swojego działania - tłumaczy Jarek Szmigielski.

Dane o bieżącej sytuacji komunikacyjnej dostępne są tylko po polsku.

Aplikację Zdążuś pobrać można ze sklepu Google Play. Niestety nie ma wersji dla systemu iOS (dla iPhone`ów) i nie jest planowana w najbliższym czasie. Ze zbioru otwartych danych, także z tych dotyczących bieżącej sytuacji komunikacyjnej w Gdańsku, korzystać mogą i korzystają także inni twórcy tego typu aplikacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....