TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdynia sprawdza e-kontrole parkowania
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.11.2019 11:30:27
Gdynia sprawdza e-kontrole parkowania; fot. Kamil Złoch

Automatyczne sprawdzanie opłat w płatnej strefie? Rozwiązanie jest już gotowe, przetestowane i lada moment zacznie działać w polskich miastach. Również Gdynia przygląda się systemowi opracowanemu przez polską spółkę, który pozwala na szybkie i dokładne kontrolowanie stref płatnego parkowania.

Samochód wyposażony w specjalny sprzęt przejeżdża z normalną prędkością obok zaparkowanych aut, pobiera niezbędne informacje, a po kilku minutach kolejny przejazd wskazuje, który z kierowców nie wykupił biletu parkingowego. Brzmi skomplikowanie? Wystarczy do tego auto z zamontowanym na dachu specjalistycznym osprzętem, a takie rozwiązanie już niedługo zacznie działać w Warszawie.

Systemowi tzw. E-kontroli przygląda się także Gdynia, która nie wyklucza w przyszłości skorzystania z technologii także w swojej strefie płatnego parkowania.

- Przyglądamy się innowacji, która zapewne już niedługo kompletnie zmieni sposób kontrolowania płatnych stref parkowania w miastach. To bardzo ciekawe zastosowanie najnowszej technologii, które pozwoli zaoszczędzić godziny pracy i, co najważniejsze, działa bardzo skutecznie. Na pewno rozważymy skorzystanie z takiego systemu również w Gdyni, jednocześnie obserwując, jak będzie funkcjonować w polskich warunkach w praktyce – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Warszawa pierwsza ze Smart Factor

Rozwiązanie prezentowała w Gdyni firma Smart Factor, która opracowała już kompletny system i jeszcze przed końcem listopada dostarczy pierwsze gotowe pojazdy do E-kontroli na ulicach stolicy.

- System służy do identyfikacji pojazdów w strefach płatnego parkowania. Identyfikacja następuje po odczytaniu tablicy rejestracyjnej i ustaleniu miejsca postoju auta, z dokładnością do 30 centymetrów – wyjaśnia działanie urządzenia Piotr Ciepły, dyrektor ds. sprzedaży spółki Smart Factor. - W momencie dwukrotnej identyfikacji konkretnego samochodu w strefie, w odstępie minimum 5 minut zakładana jest tzw. sprawa, czyli następuje weryfikacja, czy dokonano opłaty za miejsce postojowe. Sprzętowo to mechanizm fuzji sensorycznej, czyli system oparty na GPS, skaningu laserowym i kamerach. Kamery czytają tablice rejestracyjne i jest też identyfikowana odległość samochodu stojącego do samochodu badającego – opisuje.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze z innowacyjnych rozwiązań technologicznych autorstwa Smart Factor testowanych na gdyńskich drogach. Jeszcze w grudniu tego roku Zarząd Dróg i Zieleni planuje uruchomić oprogramowanie SmartGEM, które usprawni zarządzanie zasobami miejskimi.

Jeden z elementów tego systemu to fotorejestracja około 400 kilometrów dróg zarządzanych przez ZDiZ, oprócz tego posłuży też do ewidencji dróg i obiektów mostowych, zajęcia pasa drogowego wraz z reklamami czy projektowania i ewidencji organizacji ruchu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....