TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gdynia z kolejną akcją Odprowadzam Sam
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.02.2020 09:30:03
Gdynia z akcją Odprowadzam Sam. fot. UM Gdynia

Pomorskie miasto pracuje u podstaw i zachęca do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola lub szkoły.

Ósma edycja

Właśnie ruszyły zapisy do udziału w tegorocznej edycji akcji. Zainteresowane placówki mają czas na zgłoszenia do 2 marca. Na zakończenie najaktywniejsze klasy lub grupy otrzymują atrakcyjne nagrody.

Akcja skierowana jest do przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat, ich rodziców oraz nauczycieli. Ma zachęcać do zmiany nawyków transportowych oraz poprawiać stan środowiska poprzez zmniejszenie emisji spalin. Chodzi o zwiększenie świadomości i promocję ekologicznych środków transportu, w szczególności podróży pieszych czy jazdy hulajnogą, rowerem lub komunikacją publiczną. Organizatorzy zachęcają też rodziców, którzy podwożą swoje dzieci samochodem, aby pozostawiali auto około 300-500 metrów od przedszkola i ten ostatni kawałek pokonali zrównoważonym transportem lub pieszo.

-"Odprowadzam Sam" to kampania, która niesie ze sobą same korzyści. Wyrabia ekologiczne nawyki, a dzięki ograniczeniu ruchu samochodowego w okolicy przedszkola czy szkoły, wpływa też na poprawę jakości powietrza. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2019 roku wzięło w niej udział ponad 4 tysiące dzieci. Mam nadzieję, że tym razem frekwencja będzie jeszcze wyższa, tak samo jak wyniki osiągane przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

ABC akcji

Na czym polega akcja? Uczestniczą w niej zgłoszone wcześniej klasy lub grupy z gdyńskich publicznych przedszkoli i szkół podstawowych. Każda z nich otrzymuje plakat-drzewko wraz z naklejkami. Za każdy dzień, kiedy dziecko z danej grupy dociera do przedszkola lub szkoły w sposób zrównoważony, dostaje od nauczyciela naklejkę, którą przykleja na plakat. To jednak nie wszystko. W ramach kampanii jej uczestnicy mają również do rozwiązania różnego rodzaju zadania. Muszą też przygotować prezentację z przebiegu akcji.

Poszczególne grupy mają na to czas do 3 czerwca. To termin, do którego należy przesłać organizatorom zdjęcia lub prezentację multimedialną z ekologicznych zajęć czy wycieczek oraz fotografie wyklejonego naklejkami drzewka. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wyłonią pięć najlepszych grup lub klas. Zwycięzcy zdobędą atrakcyjne nagrody. Na koniec akcji placówki edukacyjne otrzymają dodatkowo sadzonki drzewka owocowego, które zostaną zasadzone na terenie szkoły, a dzieci będą mogły samodzielnie je pielęgnować.

W 2019 roku w kampanii "Odprowadzam Sam" wzięło udział: 41 gdyńskich przedszkoli i szkół. Liczba uczestników wyniosła wtedy 4329 dzieci (1798 maluchów i 2531 starszaków) z 176 grup/klas.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....