TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Gliwicki projekt ITS
- Opublikowano: 27.01.2011 18:37:51
Gliwicki projekt ITS

Ministerstwo Infrastruktury, jako Instytucja Pośrednicząca we wdrażaniu Priorytetów VI –VIII PO Infrastruktura i Środowisko, 5 stycznia br., po przeprowadzeniu przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych I etapu oceny, zatwierdziło listę rankingową projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu dla działania 8.3 Rozwój Inteligentnych Systemów Transportowych. W wyniku oceny merytorycznej I stopnia projekty mogły otrzymać maksymalnie 41 lub 47 punktów. Gliwicki projekt ITS pn „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych, etap l”został najwyżej –razem z Bydgoszczą –oceniony przez Ministerstwo Infrastruktury i otrzymał maksymalną liczbę 47 pkt. O tym rankingu pisaliśmy w TransInfo tutaj .

Śląskie miasto starało się o dofinansowanie w wysokości ponad 24 mln zł (85% kosztów). W ramach projektu skoncentrowano się na czterech zadaniach:
1. modernizacji sygnalizacji świetlnych eksploatowanych na skrzyżowaniach w centrum miasta. Projekt tutaj obejmuje zaprojektowanie i zainstalowanie na skrzyżowaniach detektorów pojazdów (wideo detekcja) i pieszych (przycisków dla pieszych), wymianę osprzętu sygnalizacji (maszty, sygnalizatory), aktualizację programów pracy sygnalizacji oraz montaż kamer służących do monitoringu miejskiego
2. wykonanie punktów pomiaru ruchu pojazdów zlokalizowanych w obszarze skrzyżowań. To zadanie obejmuje instalację urządzeń pomiaru ruchu pojazdów na wskazanych wlotach ulic skrzyżowań w centrum miasta oraz zainstalowanie w sieci lokalnej ZDM serwera centralnego zapewniającego automatyczne zbieranie danych o ruchu z punktów pomiarowych poprzez łącza sieci w standardzie WiMAX oraz udostępnianie informacji o aktualnych natężeniach ruchu na stronie www Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
3. usprawnienie ruchu na ciągu ulicy Pszczyńskiej i Rybnickiej poprzez opracowanie programów sygnalizacji i ich wdrożenie w eksploatowanych na skrzyżowaniach sterownikach, których struktury (minimalnie 4) zapewnią poprawę płynności ruchu na kierunku głównym ciągu ulic i będą wybierane automatycznie w zależności od informacji o natężeniu ruchu uzyskanych z punktów pomiarowych PP.
4.rozbudowa punktów dostępowych do sieci WiMAX na skrzyżowaniach w centrum miasta i ich skomunikowania ze stanowiskami operatorskimi lokalizowanym w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach, Centrum Ratownictwa Gliwice
oraz Centrum Sterowania Ruchem z każdym sterownikiem eksploatowanym na wskazanych skrzyżowaniach za pośrednictwem sieci WiMAX, jak i sieci zapasowej światłowodowej Gigabit Ethernet wykonanej w technologii ringu.
I dokładnie taki zakres obejmuje przetarg na wykonanie gliwickiego systemu, który został ogłoszony 14. stycznia br., którego specyfikacja istotnych warunków zamówienia można pobrać z strony www.zdm.gliwice.pl. Dodajmy, ze w Kryteria ocenie ofert zastosowano tylko jedno kryterium: najniższą cenę. Termin składania ofert to 1 luty br., czyli już niedługo powinniśmy poznać zwycięzcę tego zamówienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
ITS
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....