TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ile dopłaca Jaworzno do komunikacji?
PKM JAWORZNO TransInfo - Opublikowano: 03.11.2016 18:53:38 4 komentarze
fot. UM Jaworzno

Komunikacja miejska w Jaworznie to w ostatnim czasie temat głośny nie tylko w granicach miasta, ale także poza nimi. W ankiecie cyklicznie przeprowadzanej wśród mieszkańców w Jaworznie, najwyższe noty przyznano właśnie komunikacji miejskiej.

Komunikacja publiczna - jak sama nazwa wskazuje - jest utrzymywana z pieniędzy podatników. Dlatego ważnym jest, żeby środki te były racjonalnie wydatkowane, przy zachowaniu wysokiej jakości usług i niskich cen biletów. Gminy dopłacają do komunikacji publicznej pewną kwotę, która zależy między innymi od ilości wozokilometrów, czyli drogi, jaką wykonują środki transportu publicznego na danym obszarze.


Jak robi się to w Jaworznie? W porównaniu z innymi miastami leżącymi w województwie śląskim, Jaworzno, przy zachowaniu wysokiej jakości usług, wcale nie dopłaca do transportu publicznego najwięcej. Jaworzno jest na całkiem dobrej pozycji jeśli chodzi o wysokość stawek rekompensat, jakie gminy dopłacają do jednego wozokilometra. Warto zaznaczyć, że powierzchnia wielu miast, a co za tym idzie ilość kilometrów do obsłużenia jest dużo mniejsza niż w przypadku Jaworzna, a mimo tego to koszty ponoszone przez samorząd są tu niższe. Widać wyraźnie, że mimo dużo mniejszej powierzchni naszego sąsiada, kwota ta jest zdecydowanie wyższa niż u nas.

O jakości świadczonych w Jaworznie usług, na tle "regionalnej konkurencji", najlepiej świadczą same opinie pasażerów, Przy porównaniu przewoźników skupmy się na cenach biletów. A te są w autobusach PKM Jaworzno zdecydowanie niższe niż w KZK GOP. Niska cena biletów idąca w parze z wysoką jakością usług przyciąga w Jaworznie coraz większe rzesze ludzi chcących korzystać z komunikacji publicznej. Widać wyraźną tendencję wzrostową jeśli chodzi o przychody z biletów. Mieszkańcy zdecydowanie przekonują się do podróżowania autobusami, które oferują coraz wyższy komfort użytkowania.

Nowoczesny tabor, wysoka jakość usług oraz tanie bilety to wizytówka jaworznickiego PKM. Do bram miasta już niebawem zawita nowa flota autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. To ewenement na skalę regionu, biorąc pod uwagę, że koszty użytkowania komunikacji miejskiej dla mieszkańców są stosunkowo niskie, a dopłacie gminy do wozokilometra daleko jeszcze do górnej granicy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jaworzno
KZK GOP
badanie
ranking
 • ewe – 03.11.2016

  Dobra bez ściemy - napiszcie konkretnie jaką stawkę miasto płaci za wzk, ile jest wzk (czy to rozliczenie brutto/netto), jaki zakres usług jest świadczony przez operatora (czy tylko przewóz osób, czy też dystrybucja biletów, kontrola, organizacja przewozów, utrzymanie infrastruktury przystankowej). Wtedy będzie można się do tego jakoś odnieść.

 • ~ – 04.11.2016

  "Warto zaznaczyć, że powierzchnia wielu miast, a co za tym idzie ilość kilometrów do obsłużenia jest dużo mniejsza niż w przypadku Jaworzna, a mimo tego to koszty ponoszone przez samorząd są tu niższe. Widać wyraźnie, że mimo dużo mniejszej powierzchni naszego sąsiada, kwota ta jest zdecydowanie wyższa niż u nas."O co chodzi z tym sąsiadem?Jak już ktoś napisał wyżej, może trochę liczb, bo niczego nie można się z tego artykułu dowiedzieć.

 • WK – 04.11.2016

  Jaka jest cdna biletów w Jaworznie? Piszą Państwo trochę, jakby Czerepach z "Rancza" przygotował tekst... same ogólniki, żadnych konkretów.

 • Arturo – 05.11.2016

  Jeśli pamiętam Jaworzno wprowadziło jako jedno z pierwszych miast - bilety na komórki itp nowości. W pewnym okresie był kłopot ze ściągalnością mandatów a jazdy na Gapę były tam nagminne.Jednak ważne jest też, że mają trasy do Katowic, to główna linii: Chrzanów - Mysłowice - Katowice.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....