TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Internetowy System Informacji Pasażerskiej w Warszawie w ramach CAPRICE
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 03.03.2009 13:22:56
Internetowy System Informacji Pasażerskiej w Warszawie w ramach CAPRICE

Pilotażowe wdrożenie internetowej wyszukiwarki, skoordynowanej z rozkładem jazdy kolei, a także wymiana doświadczeń z największymi zachodnioeuropejskimi organizatorami transportu zbiorowego z Berlina i Paryża oraz z przedstawicielami nowych państw członkowskich Unii z Bukaresztu i Wilna - to korzyści, jakie Warszawa odniesie, biorąc udział w unijnym projekcie CAPRICE. Unia Europejska zrefunduje 85 procent ze 180 tys. euro, jakie Zarząd Transportu Miejskiego przeznaczy na realizację projektu.

ABC CAPRICE

Projekt CAPRICE realizowany jest w ramach programu Unii Europejskiej INTERREG, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program ten obejmuje projekty skierowane na wymianę doświadczeń między regionami z różnych państw członkowskich UE. Warto zaznaczyć, że projekt CAPRICE został wyłoniony do dofinansowania unijnego w ramach konkursu, w którym zgłoszono ponad 400 projektów, a ostatecznie zatwierdzono jedynie 41. W ramach CAPRICE, dzięki porozumieniu ze Związkiem Transportowym Berlin-Brandenburgia (Verkehrsverbund Berlin Brandenburg), w stolicy zostanie wprowadzony pilotażowo Internetowy System Informacji Pasażerskiej. Inteligentna wyszukiwarka zintegrowana z rozkładem jazdy kolei od dawna funkcjonuje w Berlinie, a teraz pojawi się także na stronie internetowej ZTM. Dzięki niej pasażerowie uzyskają szybką i pełną informację o najdogodniejszych dla nich połączeniach, z uwzględnieniem wszystkich dostępnych środków transportu publicznego.

Ważnym obszarem współpracy w ramach CAPRICE będzie wymiana doświadczeń podczas konferencji i warsztatów. Zachodnioeuropejskie metropolie z wzorcowo zintegrowanym transportem publicznym, pomogą wdrożyć partnerom z nowych państw członkowskich UE sprawdzone rozwiązania, usprawniające komunikację. Warszawa będzie natomiast mogła pochwalić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi, m.in. liberalizacji rynku transportu zbiorowego. Obecnie trzech przewoźników prywatnych wykonuje ok. 25 procent przewozów w zakresie komunikacji autobusowej. Otwarcie rynku na taką skalę jest rzadko spotykane w dużych miastach Unii Europejskiej.

Terminarz CAPRICE

CAPRICE będzie realizowany w latach 2009-2011. Pomysł współpracy, początkowo dwustronnej z Berlinem, narodził się jeszcze jesienią 2007 roku, podczas wizyty w Warszawie burmistrza stolicy Niemiec - Klausa Wowereita. Oba miasta zawarły wówczas porozumienie o partnerstwie, w którym duży nacisk położono na kwestie rozwoju komunikacji. Potem do projektu dołączyli pozostali partnerzy - Paryż, Bukareszt i Wilno. W dniach 17-18 lutego br. w Berlinie odbyło się spotkanie inauguracyjne, na którym zatwierdzony został podział zadań partnerów w ramach projektu oraz plany konferencji i warsztatów. Na 2009 rok zaplanowano trzy spotkania. W czerwcu partnerzy spotkają się w Wilnie, we wrześniu w Bukareszcie, a w dniach 16-18 listopada ZTM zorganizuje w Warszawie warsztaty, poświęcone tematyce przetargów i umów w komunikacji miejskiej. Przebieg prac nad projektem oraz jego wyniki będą stale obecne w największych europejskich mediach. Uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa. Regularnie będzie się ukazywał biuletyn projektu. Na zakończenie zaplanowano konferencję podsumowującą oraz wydanie podręcznika dobrych praktyk. Z opisanych w nim doświadczeń będą mogły skorzystać także inne miasta.

Warto na zakończenie dodać, że na początku marca staż w berlińskim BVG rozpocznie ośmiu młodych pracowników ZTM. Przez miesiąc będą zdobywać wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w pracy jednego z najlepiej zorganizowanych europejskich przedsiębiorstw transportowych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ZTM
Warszawa
Caprice
Berlin
informacja pasażerska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....