TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jarocin zmienia swoją komunikację. Od października
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.09.2019 10:30:43
Jarocin zmienia swoja komunikację. Od października

Jasny podział na strefy, możliwość przejazdu na jeden bilet sieciowy, większe zniżki dla uczniów, a zupełnie darmowy transport m.in. dla opiekunów osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – to niektóre zmiany, jakie od 1 października szykują Jarocińskie Linie Autobusowe.

Strefy w kolorach

Nowy system funkcjonowania JLA znacznie ułatwi poruszanie się komunikacją miejską. Od 1 października planuje się bowiem wprowadzenie jasnego i przejrzystego podziału na strefy. Będzie ich w sumie pięć: dwie wykraczające poza teren gminy Jarocin: międzygminna i międzypowiatowa oraz trzy na terenie gminy Jarocin: miasto, śródmieście i obszar gminy. Każda strefa zostanie także oznaczona innym kolorem np. żółte bilety i rozkłady jazdy będą dotyczyły miasta, a różowe – śródmieścia. Barwy te zostaną także wyeksponowane na przystankach. A wszystko po to, by pasażerowie bez problemu rozróżnili, na terenie jakiej strefy się znajdują.

Sieciowe zamiast liniowych

Zmiany będą także dotyczyły ujednolicenia cen biletów. Przestaną funkcjonować bilety liniowe, a zaczną sieciowe, czyli niezależnie od ilości przejechanych kilometrów, w jednej strefie, np. gminy Jarocin, za transport zapłacimy tyle samo. Przykładowo, do tej pory, chcąc jechać z Cielczy do Witaszyc, trzeba było zakupić bilety na dwie trasy: Cielcza-Jarocin i Jarocin-Witaszyce. Od 1 października przebędziemy tę drogę na jednym bilecie – bowiem wszystkie te miejscowości znajdują się w tej samej strefie - gminy Jarocin. Będzie to znacznym ułatwieniem dla podróżujących. Zmiany łączą się jednak z koniecznością wprowadzenia zróżnicowanych cen biletów w nowych strefach.

Zmniejszyć ruch w Śródmieściu

Na tym samym poziomie cenowym pozostaną bilety w Śródmieściu. Docelowo ta strefa ma być pierwszą z bezpłatnych linii – To kolejne działanie Gminy Jarocin w kierunku wyprowadzenia ruchu samochodowego z centrum Jarocina. Wolnych miejsc parkingowych w centrum Jarocina jest coraz mniej, choć powstają nowe parkingi. A naszą komunikacją miejską można dojechać wszędzie i nie martwić się o miejsce na parkingu – podkreśla Maciej Zegar, prezes Jarocińskich Linii Autobusowych.

Ulgi i bezpłatne przejazdy

Zaznacza jednocześnie, że od października zaczną obowiązywać większe ulgi, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży uczących się do 24. roku życia. Obecnie jest to 37%, a od października będzie 50%. Podobnie w przypadku opiekunów osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, jak również umundurowanych funkcjonariuszy policji czy żandarmerii. Tutaj ulga na przejazd komunikacją miejską JLA wynosiła 78% - po zmianach przejazdy dla tych grup będą darmowe. Bez zmian pozostanie przepis gwarantujący bezpłatne bilety dla kombatantów oraz osób po 70. roku życia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
informacja
bilet
ulga
Jarocin
JLA Jarocin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....