TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jaworzno z Komisją Zarządów Transportu IGKM
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.09.2018 16:03:09
Jaworzno z Komisją Zarządów Transportu IGKM; fot. UM Jaworzno

11 i 12 września w Jaworznie odbyła się Komisji Zarządów Transportu IGKM

Dla PKM Jaworzno była to kolejna świetna okazja, aby pochwalić się swoimi dokonaniami w zakresie elektromobilności. Goście mieli okazję zwiedzić nowoczesną halę PKM Jaworzno, zapoznać się z taborem autobusowym i sprawdzić, jak działają nasze stacje ładowania "elektryków". Organizatorem wydarzenia była Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej przy współudziale Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Sponsorami Komisji zostały firmy Refunda, Solaris i Statima.

Pierwszy dzień

Wśród prelegentów nie zabrakło Prezydenta Miasta i przedstawicieli Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, którzy udowodnili, że Jaworzno jest liderem w zakresie wielu rozwiązań związanych z komunikacją miejską.

Obrady Komisji otworzył Prezydent Miasta, Paweł Silbert, który opowiedział o drodze, jaką przeszła jaworznicka komunikacja miejska, by dziś móc zaoferować pasażerom atrakcyjną i konkurencyjną ofertę. W pierwszym bloku tematycznym, poświęconym współpracy międzygminnej, wystąpił Kierownik Działu Transportu i Infrastruktury w jaworznickim MZDiM. Opowiedział on o współpracy gminy Jaworzna z ZK KM Chrzanów. Pozostałe prelekcje w tym bloku dotyczyły zmian w organizacji transportu miejskiego na terenie Metropolii oraz współpracy gmin w Metropolii Zatoki Gdańskiej.

Drugi blok tematyczny dotyczył systemów taryfowych. Tomasz Tosza z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów opowiedział o abonamencie na komunikację publiczną w Jaworznie i odejściu od biletu na rzecz nowoczesnych rozwiązań, takich jak aplikacja czy Open Payment System. Drugim poruszonym tematem był system taryfowo-biletowy w Poznaniu.

W ostatniej części obrad Marcin Koziarz z Urzędu Miejskiego w Jaworznie opowiedział o autonomizacji transportu publicznego i tym, czym nasze miasto może się szczycić – elektromobilności. Dodatkowym punktem obrad była prezentacja o tym, jak nasza infrastruktura drogowa wpływa na bezpieczeństwo i minimalizację śmiertelnych wypadków.

Drugi dzień

Wtorkowe obrady obfitowały w wiele ciekawostek na temat rozwiązań komunikacyjnych wprowadzonych w Jaworznie – współpraca międzygminna między Jaworznem a Chrzanowem (czyli miastami, które nie tworzą żadnego związku aglomeracyjnego), odejście od biletu na rzecz abonamentu czy elektromobilność i autonomizacja transportu publicznego wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród pozostałych uczestników. A było ich kilkadziesiąt, i to z całej Polski.

Goście mieli okazję zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce – o godz. 10:00 rozpoczęła się wycieczka techniczna, podczas której zaprezentowane zostały autobusy elektryczne, stacje ładowania pojazdów i – oczywiście – nowoczesna hala znajdująca się na zajezdni PKM.

Poza częścią prezentacyjną był także czas na pytania i rozmowy indywidualne, co wcale nas nie dziwi, gdyż – nieskromnie mówiąc – nasze miasto można uznać za lidera w zakresie komunikacji miejskiej, co zresztą potwierdzają wyniki badań satysfakcji mieszkańców.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
IGKM
PKM Jaworzno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....