TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jeden bilet na dwa pociągi i śląskie zabytki
TransInfo,pl - Opublikowano: 03.10.2017 14:23:38
Jeden bilet na dwa pociągi i zabytki z listy UNESCO

Ofertę niedzielnych wycieczek z Katowic do wpisanej ostatnio na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach będą kontynuowały podczas tegorocznej jesieni Koleje Śląskie i stowarzyszenia opiekujące się cennymi zabytkami.

"Srebrny pociąg" kursował już we wszystkie niedziele października i listopada ub. roku. Nazwana tak oferta umożliwiła na podstawie jednego biletu przejazd samorządowymi Kolejami Śląskimi z Katowic do Bytomia, dalej przejazd kolejką wąskotorową prowadzoną przez Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - do Tarnowskich Gór, a następnie zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra, będącej pod opieką Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

W ub. roku z oferty łączącej dwa ważne obiekty Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego (kolejkę i kopalnię srebra) skorzystało ponad 600 osób. Jak podały we wtorkowej informacji Koleje Śląskie, w tym roku "Srebrny pociąg" wyruszy ponownie 8 października i będzie jeździł w każdą niedzielę do 17 grudnia.

"Tarnogórskie obiekty Szlaku Zabytków Techniki zostały 9 lipca wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego spodziewamy się, że w tym roku zainteresowanych naszą akcją będzie jeszcze więcej. Coraz więcej osób chce poznać miejsce, w którym na Górnym Śląsku rozpoczęła się rewolucja przemysłowa. Srebrny pociąg jest ku temu doskonałą okazją" - ocenił członek zarządu woj. śląskiego Henryk Mercik.

"W ubiegłym roku nasze wagony były obłożone średnio w 90 proc. Przewoziliśmy nie tylko miłośników kolei i amatorów turystyki, ale także całe rodziny z dziećmi, które pragnęły spędzić w ciekawy sposób niedzielne, jesienne popołudnie" - zaznaczył prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych Kamil Czarnecki.

Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przypomniał, że podczas ostatniej edycji ubiegłorocznego "Srebrnego pociągu" zorganizowano grę terenową.

"W tym roku nasi goście również będą mogli wziąć w niej udział. Wystarczy zgłosić się do kasy biletowej, pobrać kartę do gry, udać się na teren Skansenu Maszyn Parowych i rozpocząć poszukiwania zagonionego pociągu. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi, gracze wracają do kasy, aby otrzymać pamiątkowy gadżet" - zapowiedział Rudnicki.

Bilet na "Srebrny pociąg" można kupić w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach oraz na bytomskim peronie wąskotorówki – przed jej odjazdem. Na jego podstawie można pojechać do Bytomia rozkładowym pociągiem Kolei Śląskich relacji Katowice – Lubliniec (ok godz. 13.30), a następnie specjalnym kursem kolejki wąskotorowej (ok. godz. 14.20) do przystanku Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra.

Na zwiedzenie kopalni i położonego przy niej Skansenu Maszyn Parowych przewidziano ponad 2,5 godz. Bilet upoważnia też do przejazdu powrotną wąskotorówką do Bytomia (ok. godz. 17.50) i dalej, rozkładowym pociągiem Kolei Śląskich do Katowic (ok. godz. 18.40). Przewoźnicy podają orientacyjne godziny odjazdów, ponieważ 15 października oraz 10 grudnia korygowany będzie rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich - o kilka minut zmieniać się ma wówczas godzina odjazdów pociągów z Katowic oraz Bytomia.

Przedstawiciele obsługującego kolejkę Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych akcentują, że współpraca z samorządowym przewoźnikiem i opiekunem cennego, popularnego turystycznie zabytku to dla nich m.in. sposób na przedłużenie kursowania pociągów wąskotorowych poza sezon wakacyjny.

Koordynatorzy oferty przypominają, że w skład wąskotorówki wchodzą wagony częściowo otwarte, a temperatura w kopalni wynosi ok. 10 stopni Celsjusza, dlatego na wyprawę należy zabrać cieplejszy strój i wygodne obuwie.

Pociągi uruchamiane w ramach oferty "Srebrny pociąg" są dofinansowywane z budżetu woj. śląskiego.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Koleje Śląskie
Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....