TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jednak będzie podwyżka biletów w Kielcach
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.01.2020 15:30:42
Jednak będzie podwyżka biletów w Kielcach ; fot. ZTM Kielce

16 stycznia kieleccy radni przegłosowali podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej.

Dopiero za trzecim razem udało się przeforsować podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej. Podczas sesji, która odbyła się 28 listopada radni byli przeciwko podwyżce. Na grudniowej sesji nie wyrazili nawet zgody na wprowadzenie projektu uchwały w tej sprawie do porządku obrad. Tym rzazem za podwyżką opowiedziało się 13 radnych, pięciu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Nowa cena

Od 1 marca cena biletu jednorazowego wzrośnie z 3 zł do 3,40 zł. Będzie on ważny przez 40 minut, umożliwiając wielokrotne przesiadanie się pomiędzy liniami. Cena biletu jednogodzinnego wzrośnie z 3,20 zł do 3,60 zł, dobowego z 10 do 11 złotych. Bilet 90-dniowy podrożeje z 222 zł do 240 zł. Bilety ulgowe będą o połowę tańsze od tych stawek. Podwyżka ma dać dodatkowe wpływy ze sprzedaży biletów w wysokości 3 mln zł.

Barbara Damian, dyr. Zarządu Transportu Miejskiego mówiła podczas sesji, że bez tych dodatkowych pieniędzy nie da się rozwijać komunikacji miejskiej, a podwyżka jest konieczna ze względu na cięcia w budżecie na komunikację w 2020 roku.

"Ten budżet jest mniejszy o 3 miliony złotych, jeżeli chodzi o realizację przewozów. Dlatego brak podwyżki cen biletów skutkowałby ograniczeniem połączeń nawet o pół miliona kilometrów w skali roku. Zmniejszyłaby się także częstotliwość kursowania niektórych linii" – przekonywała Damian.

Zdaniem polityków

Jarosław Karyś, przewodniczący klubu radnych PiS, powiedział PAP, że "decyzja w sprawie podniesienia cen biletów komunikacji miejskiej nie była łatwa". "Z jednej strony niska cena biletów zachęca do korzystania z tego typu transportu, z drugiej w związku z napiętym budżetem miasta i realną groźbą zmniejszenia wozokilometrów dla przewoźnika istniało niebezpieczeństwo obniżenia jakości transportu poprzez ograniczenie ilości linii" – podkreślił Karyś. Zaznaczył jednocześnie, że klub radnych PiS "nie wypracował w tej sprawie jednolitego stanowiska".

"Głosy się podzieliły. W przypadku mojej osoby przeważył ten drugi argument, stąd głos za podwyżką, choć do końca miałem wiele wątpliwości" – przyznał radny PiS.

Za podwyżką głosowali także radni Koalicji Obywatelskiej.

"Podwyżka była konieczna. Ona była w dobry sposób konstruowana, ponieważ podwyższa ceny biletów w największym stopniu dla pasażera okazjonalnego. Natomiast dla pasażerów, którzy są związani z komunikacją publiczną wprowadza dodatkowe zniżki, chociażby w postaci biletu semestralnego" – powiedziała przewodnicząca klubu Agata Wojda.

Dodała, że radni KO mieli "tylko jedną wątpliwość przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie".

"Że nie idzie to w pakiecie łącznie ze strefą płatnego parkowania. Uważamy, że bardzo szybko powinny zostać wprowadzone zmiany, także co do stawek płatnego parkowania. Nie możemy mieć dużej dysproporcji między jednym rozwiązaniem a drugim, tak aby mieszkańców zachęcać do używania komunikacji publicznej" - dodała radna KO.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Kielce

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....