TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kampania 2018: PiS kontra ZIKiT Kraków
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 07.06.2018 17:53:35 1 komentarz
Kampania 2018: PiS kontra ZIKiT

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie nie może dalej działać tak jak do tej pory - uważają radni klubu PiS i domagają się "gruntownych zmian strukturalnych, systemowych i personalnych" w tej miejskiej jednostce.

W piśmie skierowanym w czwartek, 7 czerwca, do przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidera radni domagają się, aby podczas sesji, która ma się odbyć 27 czerwca, prezydent miasta Jacek Majchrowski przedstawił informacje o funkcjonowaniu Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT).

"Oczekujemy od prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego stanowczej reakcji na wszystkie błędy i zaniechania podległej mu jednostki miejskiej, tak mocno wytykane przez mieszkańców miasta, zważywszy na nawarstwiające się kolejne problemy z miejską infrastrukturą i transportem w Krakowie, tj. opóźnienie kolejnych inwestycji i remontów, zły stan torowisk, kontrowersyjne zmiany w strefie płatnego parkowania, które są pod lupą prokuratury, niekompetencja na posiedzeniach komisji ds. zbadania zmian w strefie płatnego parkowania. Liczymy, że prezydent poinformuje radnych o przyczynach tych zjawisk oraz przedstawi sposób rozwiązania problemów" - napisali radni klubu PiS.

Domagają się oni "gruntownych zmian strukturalnych, systemowych i personalnych" w ZIKiT.

"Na posiedzeniu komisji powołanej na wniosek mieszkańców, by zbadać zmiany w strefie płatnego parkowania i politykę transportową miasta, mieszkańcy przez półtorej godziny w sposób merytoryczny przedstawiali problemy i referowali dokumenty, byli dobrze przygotowani. Tymczasem dyrektor ZIKiT powiedział, że ma miesiąc, by udzielić odpowiedzi. Naszym zdaniem to lekceważenie mieszkańców i radnych. W ten sposób nie prowadzi się dyskusji na komisjach" – powiedział PAP przewodniczący klubu PiS Włodzimierz Pietrus, tłumacząc powód złożenia wniosku.

W październiku zeszłego roku odbyła się zwołana na wniosek PiS nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona komunikacyjnemu paraliżowi miasta, do którego doszło 3 października. Prezydent Majchrowski przeprosił wtedy "wszystkich, których dotykają utrudnienia" i poinformował, że dyrektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oddali się do jego dyspozycji. Ale wtedy do zmian personalnych ani strukturalnych nie doszło.

Rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek powiedziała w czwartek PAP, że prezydent cały czas przygląda się funkcjonowaniu ZIKiT-u.

ZIKiT zarządza komunikacją miejską w Krakowie i jest odpowiedzialny m.in. za modernizację torowisk tramwajowych. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
ZIKiT Kraków
  • wiesio – 08.06.2018

    Moje doświadczenia z zarządem zarówno Zikit jak i MPK w Krakowie są złe. Nie niej jednak sama komunikacja dział w miarę sprawnie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....